Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

benim yeni kuru alanım

asi kız

Bordo Bereli
iyi günler ben akvaryumuma kaçak kat çıktım sizde görün istiyorum her ne kadar görünüşü çirkin olsada benim için işlevi önemli :)[url=mailto:/qYE4n3][img]mailto:/qYE4n3.jpg[/url]*[url=mailto:/OqERO0][img]mailto:/OqERO0.jpg[/url][/img]ama şuana dek çıkan olmadı zorla ben koydum kuru alana korkup kafayı vuranlar suya atanlar oldu kendilerini..:)

[url=mailto:/XvdBj6][img]mailto:/XvdBj6.jpg[/url]* işte zorla koyduğum sonrada kaçanlar.. :)

Cvp: benim yeni kuru alanım

buna çıkamazlar rampa eğimi çok yüksek 45 derece üstüne çıkamazlar. ki 45 derecelik açıda dahi su rampanın ucundan 10 cm kadar üstüne çıkmalı. inerken karşı camı kırma ihtimalleri de var. kuru alan akvaryum üstünde değil akvaryum yanında o yükseklikte birşeyin üstünde olmalı. bu şekilde rampaya gerekli açıda verilebilir. yoksa bu şekilde olmaz.

sıkıntı rampada mı abi yani onu tekrarmı yapmam gerekir?çok uğraştım ayarlamaya en son o şekilde durdu bende dokunmadım daha tamamen bozulur diye..annanemde dedi çok dik kızım çıkamazlar diye bende kocamanlar çıkar dedim ama çıkamazlarmı abi?

sürdüğün beyaz şey silicon mu başka birşey mi ? hayvanlar onu yiyebilir. yan camlar ile rampa yan tutamakları birleşmeli. o kısımda sakat olmuş.

çıkma imkanları yok. max 45 derece olacak.

silikon değil aabi ama ısırmazlar onun ne olduğunu biliyorlar artık camı ayarlayamadım abi kendim kırıp kestim ..

abi suyu artırsam yinede çıkamazlarmı?

abi çıkamazlar dedin ama 2 tanesi az önce çıkmış hala duruyor kuru alanda :)tek sıkıntı rainbow :)

bu senin yapacağın iş değil camcıda yaptıracaksın. kullandığın camda ince pencere camı sanırım 3 mm. en az 5 mm olmalı ama akvaryum o ağırlığı kaldırmaz. dediğim gibi yan tarafa bir şey koyup üstüne al. yan camlar 4 mm 5 mm daha iyi yaban 5 mm 6 mm daha iyi.

o beyaz şey alçı ise tehlikeli. bilip bilmemeleri diye bir durum yok onlar içgüdüleri ile hareket ediyorlar ve yeme ya da ısırma olasılıkları yüksek.

abi o camlar eski akvaryumumun camlarıydı söylemiştim ya sana hani valla denedim şansımı abi ama çıktı az önce 2 tanesi :)

alçı değil derz abi ve öteki kurualanlarımda ısırmadılar bende ondan yeniden kullandım sağlam dayanıklı onu kırıp dökemiyorlar..silikonlu derz ama

camları o hale getirene kadar çok uğraştım abi bir elimde tornavida diğerinde çekiç vura vura şekil vermeye çalıştım..

abi rampayı söktüm yeniden yapıcam nasıl ayarlayabilirim?

rampa meyilini ortalayıp rampayı suya değmesi için uzatacaksın yani yerine uzun cam koyacaksın. ama dediğim gibi akvaryum üstünde olmayacak yan tarafında akvaryum üstü ile aynı hizada bir şey bulup onun üstüne koyacaksın. alttan cam desteği olmayacak. akvaryum camına denk gelecek rampayı yan camlarıyla kuru alanın yan camlarına yapıştırarak tutturacaksın. rampa en azından 4 mm camdan yapılmalı. yapışacağı yüzey geniş olmalı.

çok güzel anlattın abicim sağolda ben o dediğini nasıl becerecem? :)rampa için kullandığım camlarda eski akvaryum camından abi

bunu camcıya yaptıracaksın. sağlam olması için onun elinden geçmeli. sen ayarı tam yapamazsın.

abi doğru diyonda dedimya yapmıyor gıcıklar :(

o zaman bizim kuru alanlara bakıp göz kararı yapacaksın.

dayım gelsin onunla yapalım o zaman anlıyor az çok bu işlerden..

Geri