Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

benimkilerden bir güneslenme pozu :)

flora11

SKF Delisi
Cok tatli gorunuyorlardi sizinle de paylasmak istedim ama bu gun en buyuk kaplumbagam parmagimi bir isirdi neredeyse kopariyordu bir turlu birakmadvalla al iste besle kargayi oysun gozunu :) ama ben onlari yine de cok seviyorum :)

mailto:/19/4/mrmck.jpg

Bu bremen mızıkacıları gibi üst üste dizilmekeri çok komik :) maşallah diyorum.

Senin büyük olan sanırım 8-9 cm falan olmuştu. Isırdımı acı verir artık. Dikkat et.18-20 cm sonrası parmaktaki tırnağın yanındaki deriyi kaldırabiliyorlar. Korkutmak istemem ama o boyuta gelince daha dikkat etmeli.

hep boyle gunesleniyorlar en minik olan kuru alanda kim varsa heme onun ustune cikip kuruluyor bacaklarini geriyor kafasini da uzatiyor oohh... shrek fionayi seviyor ama simariki o kadar sevmiyor mesela yem yerlerken fionabonun yiyecegi yemi yese hicbir sey yapmiyor ama simarik yerse cok sinirleniyor sanirim ikiside erkek shrek baskin olmaya calisiyor diye dusunuyorum
Evet oldukca acitiyor bu abah kuru alan kaymisti vantuzlardan dolayi duzelteyim dedim assagidan bir kapti parmagimi sipa :) tuttumu da birakmiyor

Bu arada shrek en buyuk olan simarik orta (aslinda yas olarak en buyukleri ama biliyorsunuz sahiplendigim kisinin kotu bakimlarindan dolayi kucuk kalmis) fiona da en kucukleri :)

Fiona çok şirin. İleride fiona dişi olurda diğerlerinin ikiside erkek çıkarsa onun için akvaryumu yıkarlar :)

Cvp: benimkilerden bir güneslenme pozu :)

ahahah yerim ben bu fıstıkları yaww nasılda yayılmışlar.Siz bu konuda çok şanslısınız.Bazı kapluşlar var sahibi görür gömez hemen suya atlıyorlar. Sizden çekinmiyorlar galiba :)

Aslinda benimkiler de atliyor ama lamba acik olunca atlamiyorlar lambayi daha cok seviyorlar galiba :)

Bu arada tesekkurler :)

Desenize ne yapsakta ne etsekte yaranamıyoruz biz bu sıpalara :)

şimdi değil ama birkaç aya bremen mızıkacıları hareketi yapacaklar çünkü kuru alana sığmayacaklar. büyüğü öyle bir kündeye getirip ense köküne basmış ki iki numara, hayvan kaçmayı bırak kafayı kaldırıp sana zor bakıyor. sağlık sıhhatleri de yerlerinde, maşallah diyorum. yalnız musluk suyu kullanıyorsun galiba üslerinde kısmen kireç var. bir de mango veya sırtlarını kaşıyacakları bir şey var mı ? kabuk değişme belirgin şekilde gözüküyor.

Yorum icin saol cem abi zaten kuru alani artik degistirecegim daha buyuk bir sey yapacagim dedigin gibi kucuk gelmeye basladi
musluk suyu ve damacana yari yariya koyuyorum ama musluk suumuz aritilmis
Akvaryumda bir tane kaya var onun altina girip surtunuyorlar :)

O kafasina bastiran var ya zaten o cook fena coook bence onun piskolojisi bozulmus cok garip davraniyor digerlerine gore :) ama bana geldiginde arkadasim besledigi olum fanusunda getirmisti yaninda yemini falan da getirmisti baktim yemi sadece raffy vitaldi ve tarihi de 2 yil gecmisti zaten 5 yasinda bir hayvanin baska turlu 5 cm olma sansi yok gibi bir sey

Bahar Yüce' Alıntı:
ahahah yerim ben bu fıstıkları yaww nasılda yayılmışlar.Siz bu konuda çok şanslısınız.Bazı kapluşlar var sahibi görür gömez hemen suya atlıyorlar. Sizden çekinmiyorlar galiba :)

Örneğin benim slider olanlar beni görünce üst üste suya dalıyorlar. Bu kadar vahşi olmalarıda fazla insan görmemelerinden. Hayvanlar 1,5 senedir bende hala aynı durum. Ama odamdaki sahiplendiğim çizgili kuru alandan atlamayı bırak orada sevdiriyor kendini. Oda ayrı canayakın. İmkanı olsa yanımda oturacak. Kaç kere düşündüm yazın doğasına geri vereyim diye ama arkadaşlarımdan dahi ona çok bağlananlar olduğu için yapamıyorum.

İpek hayvanın yıllarca ölüm fanusunda yaşadığı yetmemiş birde tarihi geçik ota talimmi etmiş :) sana gelince ona cennet olmuş o zaman.

Cem, sen yazınca tekrar baktımda hakikaten ense köküne nasılda basmış :) hayvanda bir pehlivanlık ruhu var :) bu resim gerçekten çok özel.

çok tatlılar,nazar değmesin :)

Cvp: RE: benimkilerden bir güneslenme pozu :)

flora11' Alıntı:
mailto:/19/7/mullt.jpg
sanirim pehlivanligi baskasi devralmis :)

Fionanın eski kabukta gitti gidecek. Bakışıda ayrı güzel :)

büyük rövanşı almış. bıyık desenleri de ilginç büyük olanın ki fransız silahşörü gibi alttaki son dönem osmanlı subayı gibi duruyor. Atatürk'ün genç subayken ki bıyığı gibi. 3 numara da bıyığı yeni terlemiş osmanlı beyzadesi. :smile:

Fiona cok tatliymis. Diger ikisi erkek olup Fiona disi olursa akvaryumu yikarlar Fiona icin. Hic bu kadar guzel kaplumbaga gormedim :)

kucuk acayip tatliymis. ye beni der gibi bakiyo agzi cok guzel gulumsuyo gibi. minik kurabiye ham diye yerim onu :D

Geri