Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

beslenme dùzeni :)

tosbik57

Bordo Bereli
arkadaslar, tetra reptomin ve pets family turtle stick im var bi program yapmak istiyorum yardimci olursaniz sevinirim bide arada yesillik veriyorum dogrumudur yesillik verilebilirmi hemen cevap gelirse cok memnun olurum simdiden tesekkurler :) bide sanyu yem var

Cvp: beslenme dùzeni :)

günde 2 kere yem ver sabah 1 tane tetra 1 tane pets family aksamda böyle yaparsın kankacım :)

karides olursa iyi olur canım kankam

kafası büyüklüğünde yem vermemiz gerekmiyormuydu ? :ff: şimdiye kadar ben öyle besledim yanlışmı beslemiş oldum acaba ? sabahları 7-8 tane kurutulmus karidesten verıyorum aksamlarıda vitaminde beklettiğim sosis yeminden 5 adet verıyorum fazlamı beslemiş olyorum acaba ben ?

kankam karidesi bulamadim yazin buyuksehire gidersem alcam az bekle bir kac yorum yazzin ondan sonra konusuruz ben uyari aliyom sonra canim kankam :)

zeki52' Alıntı:
kafası büyüklüğünde yem vermemiz gerekmiyormuydu ? :ff: şimdiye kadar ben öyle besledim yanlışmı beslemiş oldum acaba ? sabahları 7-8 tane kurutulmus karidesten verıyorum aksamlarıda vitaminde beklettiğim sosis yeminden 5 adet verıyorum fazlamı beslemiş olyorum acaba ben ?

senin kaplus obez olur dikkat et fazla besliyosun :(

yavru ise fazla zeki. 4 yem yavru kaplumbağa için iyi. ben günde 5-6tane yem veriyorum. ve evet kafa büyüklügünü asmamalı.

mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagalarinda-beslenme-her-yas-icin.html

Bu yazıda beslenme için gerekenler mevcut. Şu anki reptomin dışındakiler fuzuli olmuş.

benimkilerin kafasi cok kucuk ben napiyim AEK VE CEM BEY bseyer yazn :)

AEK' Alıntı:
mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagalarinda-beslenme-her-yas-icin.html

Bu yazıda beslenme için gerekenler mevcut. Şu anki reptomin dışındakiler fuzuli olmuş.
turte stick fuzulimi anlamadim aciklarmisiniz lufen

günde 5-6 cubuk yem ver kankı. benimkininde kucuk :) yarın gelıcek olan yavrununda kucuk olur bir ihtimal. onada aynı düzende yem vericem :)

6 tane yerinde bence kanka. Emre bey in yorumundaki siteyi okursan ii olur :)

Şelale' Alıntı:
yavru ise fazla zeki. 4 yem yavru kaplumbağa için iyi. ben günde 5-6tane yem veriyorum. ve evet kafa büyüklügünü asmamalı.

ben sanırım bir yeri yanlış anlamışım. 1 günde mi kafası büyüklüğünde yam vericez yoksa her öğündemi ben 2 öğün besliyorum.

mesela kafa büyüklüğü 6 yem geliyo. sabah 3,aksam3 yem vericeksin her birine.

Şelale' Alıntı:
mesela kafa büyüklüğü 6 yem geliyo. sabah 3,aksam3 yem vericeksin her birine.

anladım çok teşekkür ediyorum hemen doğrusunu uygulamaya başlıcam bugun. iyiki çok geç olmadan farkettım martın 20 sinden beri bu şekilde besliyordum umarım geç kalmamısımdır ama kapluşum baya hareketli maşallah. AEK in hazırladıgı konuyu okumusutm ama ordaki ibareyi kaçırmışım malesef. bilgiler için teşekkür ediyorum.

obez olmadan dogruya yonelmen iyi oldu. ama kaplumbağaların/kaplumbağan yavru mu?

evet yavru şu an boyutunu bilmiyorum hiç ölçmedim :) buradaki konumda resimlerine bakabilirsin istersen :)

mailto:/forum/Konu-almayi-dusundugum-akvaryum-onerirmisiniz.html

seninkide tekmiş. benimkiside su anlık tek. yarın belki 2 kaplusum olur ^^

sağlıklı bir ömür geçirirsiniz inşallah birlikte :)

Geri