Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Beslenme Menüsü

aliyildirim

Gümüş 1 Üye
Arkadaşlar Merhaba

Benim kaplumbağaları daha önce gördünüz,

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7g5M0VzMBBQ[/video]

Ben şuan bunları sadece karides ile besliyorum ama bugün yenilik yapmak istiyorum yemlerinde.

Araştırdım biraz ama çok öneri var ve kafam karıştı.

Bana bir liste ve nasıl kullanacağımı verebilir misiniz? Mümkünse fiyatlarını da öğrenmek istiyorum.

Cvp: Beslenme Menüsü

mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagalarinda-beslenme-her-yas-icin.html

Burada uygun beslenmeyi yem çeşitleri ile anlattım Ali. Bir bakmanda fayda var. Yem ücretlerini burada görebilirsin, aynı kategoride sayfa değiştirmen markaları bulmana yardımcı olur.

mailto:/pet_urunleri.aspx?kat=153

Arkadaslar telefondan yaziyorum konu acamadim kusura bakmayin elime mecburi bir su kaplumbagasi gecti yaklasik 10 cm turtle stick yemdem veryorum gunluk 20 tane falan yiyor her yaklastigimda yem istiyor bi kere elimden direk vereyim dedimparmagimla birlikte yemi kapti cok haraketli devamli camdan cama gidiyor gunluk kac tane yem vermeliyim

AEK' Alıntı:
mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagalarinda-beslenme-her-yas-icin.html

Burada uygun beslenmeyi yem çeşitleri ile anlattım Ali. Bir bakmanda fayda var. Yem ücretlerini burada görebilirsin, aynı kategoride sayfa değiştirmen markaları bulmana yardımcı olur.

mailto:/pet_urunleri.aspx?kat=153

Reptamin ve raffy p alacağım bugün o halde. Elimde şuan sera raffy I var, bunun içerisindeki karidesleri yiyorlar ama ufak balıkları yemiyorlar.

Bide vitamin konusunda bir sorunum var. Hatırlıyor musunuz bilmiyorum benim küçük kaplumbağamın kafasında beyaz bir nokta çıkmıştı ve büyüyordu veterinere götürdüm bana "Vitoligomin" verdi. Yaklaşık 1 hafta yemlerine damlattım ve iyileşti.

vitoligomin.jpg

Üzerinde akvaryum hayvanları için de geçerli olduğu belirten yazı var yani kaplumbağaları da kapsıyor. Kısaca şunu demek istiyorum, sizin bahsettiğiniz devit damla var ya onu kullanmak şart mı? Şartsa eğer bunu kullansam olmaz mı? DUrumum çok müsait değil, buna 25 tl para vermiştim zate :)

Çok tatlılar maşallah.Emre abinin önerdiği yemleri kullanmakta fayda var

Ali internette bu vitamin kedi köpekler içindir diyor, hatta kanatlılar için ayrı olanı da var. Kutunun kendisinde yazıyorsa sorun değil. Ancak bir etiket ile yapıştırılıp akvaryum canlılarına verin diyorsa ben vermem.

Bir konuda sera reptilin doğrudan kaplumbağalar için üretilmiştir. Buna yakın olan JBL aqua vitaminde kaplumbağalar içindir.

Bu vitamin ile devit ayrı kategorideler. Bu karışık vitaminler doğadan alamadıkları vitamin ve mineralleri karşılar. Devit 3 ise sadece d vitamini desteğidir. Devit vitamin fiyatı eczanede 3-5 tl gibidir.

gktg' Alıntı:
Arkadaslar telefondan yaziyorum konu acamadim kusura bakmayin elime mecburi bir su kaplumbagasi gecti yaklasik 10 cm turtle stick yemdem veryorum gunluk 20 tane falan yiyor her yaklastigimda yem istiyor bi kere elimden direk vereyim dedimparmagimla birlikte yemi kapti cok haraketli devamli camdan cama gidiyor gunluk kac tane yem vermeliyim

Yukarıda gönderdiğim linke göz atmanız gerekir. Günlük kafa hacmi kadar verilmeli. 20 adet çok çok fazla.

Ayrı etiket değil Emre abi, normal kutusunun üzerinde yazıyor akvaryum ve petshop canlıları için de geçerlidir diye.

Demin geldim petshoptan şimdi reptamin ve sera raffy p aldım elimde de I var. Bahsettiğin konudaki gibi düzenlemeye geçiyorum

Bu yemler ile uygun bir program yaparsın. En kolay yöntemi şu olur. Günde tek tip ile oran sorunu olmaz. Yani günlük öğün zaten kafa hacmi kadar olacak. Bir gün reptomin, bir gün raffy I, bir günde raffy p vereceksin.

Bence bir reptilin olamaz ama veterinerde verdiğine göre vitamini haftada bir yeme bir damla ver derim. Bitince vitamin almayıp sera mineral yem alırsın.

Ben başlangıcı kafa büyüklüğünü hesaplayarak hepsinden birer tane vererek yaptım.

Günde 3 çeşit toplam 1 kafa büyüklüğü yeseler olmaz mı?

ali hepsinden aynı gün verirsen. yem ayrımı yapabilir. birini beğenirken diğerinden yaka silkebilir. hepsini ayrı öğünlerde tek olarak ver. hayvanlar küçük günde iki öğün ve raffy I'yı iki günde bir öğün verip diğerlerini diğer öğünlere yay.

cem' Alıntı:
ali hepsinden aynı gün verirsen. yem ayrımı yapabilir. birini beğenirken diğerinden yaka silkebilir. hepsini ayrı öğünlerde tek olarak ver. hayvanlar küçük günde iki öğün ve raffy I'yı iki günde bir öğün verip diğerlerini diğer öğünlere yay.

Peki bir sorum daha olacak, bu raffy p'nin içerisindeki yemlerin renklerinin farklı olması neyi temsil ediyor? Mesela kırmızı

raffy p deki kırmızı mineral yem; krem rengi protein içerikli; sarımtrak olan tahıl içerikli

Geri