Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Beslenme Programım Nasıl Olsun?

berkcam97

Gümüş 1 Üye
Arkadaşlar benim şu ana kadar iki çeşit yemim vardı;
-Tetra fauna reptomin stick
-Sera raffy I gammarus
Çoğunluklu tetrayı veriyordum,haftada 2 günde gammarus u veriyordum.(Kaplumbağalarım daha küçükler)Kıvırcık marulu 3-4 kere vermeyi denedim yemediler.Düzensiz bir beslenme programım vardı.
Bu gün spariş ettiğim yemler geldi ve artık 4 çeşit yemim oldu.Bunlar;
-Tetra fauna reptomin stick
-Sera raffy P
-Sera raffy I gammarus
-Sera raffy mineral
Artık bir beslenme programı yapmak istiyorum.Bana bu konuda yardım edersiniz +rep lerim feda olsun size :)
Not:
-Tekrar söylemek istiyorum kaplumbağalarım yavru birisi 4.5 cm diğeri 3 cm.
-Kaplumbağalarıma tek öğün verebilirim yada eve 5 te geliyorum bir o zaman bir de yatarken verebilirim.(Siz ne derseniz)
-Vermemi önereceğiniz sebze-meyveleri yazarsınız sevinirim.(Forumda okudum ama dediğim gibi size danışmak istiyorum)

Yorumlarınızı bekliyorum :)

Cvp: Beslenme Programım Nasıl Olsun?

Tek günlerde Reptomin verin; çift günlerde Raffy P.. Birer gün arayla karides ve minerali değişimli verin. Marul sık sık verebilirsiniz haftada bir de yumurta byeazı.

O boydaki kaplumbağanız için tahminimce reptominlerden 3 - 4 stick günlük yeterli olacaktır. Çift öğün önerilse bile tek öğün vermenizde bir sakınca yok. Zaten kaplumbağalar için verilecek öğünlerin sabah değil de öğleden sonradan akşam üstüne verilmesi daha uygun bulunuyor. Genelde doğada da avlanma süreçleri akşamüstü oluyor.

eminemre' Alıntı:
Tek günlerde Reptomin verin; çift günlerde Raffy P.. Birer gün arayla karides ve minerali değişimli verin. Marul sık sık verebilirsiniz haftada bir de yumurta byeazı.

O boydaki kaplumbağanız için tahminimce reptominlerden 3 - 4 stick günlük yeterli olacaktır. Çift öğün önerilse bile tek öğün vermenizde bir sakınca yok. Zaten kaplumbağalar için verilecek öğünlerin sabah değil de öğleden sonradan akşam üstüne verilmesi daha uygun bulunuyor. Genelde doğada da avlanma süreçleri akşamüstü oluyor.

Teşekkkür ederim +rep inizi verdim ama tek günler derken neyi kast ettiniz anlamadım?

P.tesi-Çarşamba-cuma-pazar: Tek günler
Salı-Perşembe-C.tesi : Çift günler

Rica ederim :)

Çok teşekkür ederim ama yine bir sorun var marulu deminde vermeyi denedim yemiyolar başka vermemi önerdiğiniz bir sebze/meyve varmı sürekli verilebilecek.

Yemiyorlarsa zorlamayın. Yavru kaplumbağalar için şart değil sebze büyüyünce yiyeceklerdir. Siz arada önlerine atın dursun yaprak marul.

Tamam çook teşekkür ederim şimdi kağıda geçiyorum beslenme programlarını.

http://c1201.hizliresim.com/t/s/22l7t.jpg

Evet kağıda geçirdim çok net değil.Demiştim kameramız bozuldu benim telefonun kamerası iyi ama gündüz iyi çekebiliyor(manzara resimlerini özellikle) macro zoom özelliği olmadı için resim böyle ,yazımda kötüdür :) Neyse artık beslenme programım oldu.(Küçük notlar ve yapılacaklar listesi yenecek ve yenmeyecek meyve-sebzeleride yazdım)

Arkadaşlar bu mineral yem varya pet shopta kara kaplumbağaları için o olur değilmi ?

_Emre___' Alıntı:
Arkadaşlar bu mineral yem varya pet shopta kara kaplumbağaları için o olur değilmi ?

Sera Raffy M(mineral)in üzerinde tüm kaplumbağalar ve iguanalar için yazıyor.
Eğer bahsettiğiniz mineral yem resimdeki ise, evet;

mailto:/4943/Sera-Raffy-Mineral-Kaplumbaga-Surungen-Yemi-250M__49434216_0.jpg

Geri