Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Beslenme programım uygun mu?

Kapluştron

SKF Delisi
Pazartesi: raffy p(öğle devit3 ile birlikte) raffy l(akşam)
Salı: sera mineral(öğle) raffy p(akşam)
Çarşamba: raffy p (öğle) raffy l(akşam)
Perşembe: raffy l(öğle) raffy p(akşam)
Cuma: raffy p(öğle) sera mineral(akşam)
Cumartesi: raffy l(öğle) raffy p(akşam)
Pazar: raffy p(öğle) raffy l(akşam)
Sizce değiştirmem gereken birşey var mı? Günde toplam 4 adet veriyorum. Şimdiden teşekkürler.

Bu yemlerin sabah ve akşam oranları yarım ölçekse bir tane raffy I olanı raffy P yap Duygu. Ana yem ile ek yem birbiri ile 1 e 2 olmalı.

Konu şu 2 şer tane toplam kafa hacmi ediyorsa sorun değil. 1 gammarus 1 raffy p den ortalamada küçük oluyorsa böylede devam edebilirsin. Ama miktar aynı ediyorsa gammarus fazla gelir. Bu sebeple öğleden sonra raffy I verdiğin bir öğünüde raffy p yap. Yani o gün sabah akşam raffy p ver.

Cvp: Beslenme programım uygun mu?

göz kararı kafa hacmini hesapladığında elinde tuttuğun yem yarım parça eksik olmasındansa yarım parça fazla olsun. yani tam yemin yarısı kadar. seninkiler ufak büyüme çağındalar bu gelişimleri içinde iyi olur. hareket için harcadıkları enerji yanında vücutlarının büyürken harcadığı enerji de var.

Ben söylediklerinizi anlayamadım malesef sorun bende ama çözemedim durumu ben günde 1 kapluşuma 4 yem veriyorum sticklerden mesela ptesinden örnek vereyim öğlen 2 p veriyorum akşamda 4 5 tane l veriyorum sadece biri için konuşuyorum aynısı diğeri içinde salı içinde 2 p 2 mineral veriyorum bu şekilde toplamda 4 ediyor

Offf su yemleme sorunu sanirim herkesde var ben dün aksam simdi
Mesela 2 ser tane stick verdim esimde yanimda diyorki ac kaldilar neden biraz daha vermiyorsun :D yazik ya ac kaliyorlar saniyor bende dedim onlar balik gibi doyduklarini bilmiyorlar nekadsr verirsen yiyorlar ozaman birsey demedi zaten ona vermiyorun ona kalirsa hayvanlar patlar yemekten

dediğim mesela kafa hacmine göre bir hesaplama yaptın. o hesapta tam 4 adet ise sorun yok. ama kafası baktın 4 taneden az bir oran daha fazla 4,5 gibi ama sen 4 tane veriyorsun yani az. onu ya 4,5 yada 5 adete tamamla raffy p zaten ufak 5 yapabilirsin, dediğim o. yani yarım eksiktense yarım fazla olsun. aynı şey raffy I içinde geçerli. hatta raffy I'da bir fazla olabilir çünkü kuruduğu için içinde boşluk oluyor stick yem öyle değil tam dolu içi.

hani bir laf vardır; çocuğun yediği helal giydiği haram diye. yavru tosbalarda da düzen o yediğini boya veriyorlar. tabi tutupta aşırıya kaçmayın.

Cvp: RE: Beslenme programım uygun mu?

Kapluştron' Alıntı:
Ben söylediklerinizi anlayamadım malesef sorun bende ama çözemedim durumu ben günde 1 kapluşuma 4 yem veriyorum sticklerden mesela ptesinden örnek vereyim öğlen 2 p veriyorum akşamda 4 5 tane l veriyorum sadece biri için konuşuyorum aynısı diğeri içinde salı içinde 2 p 2 mineral veriyorum bu şekilde toplamda 4 ediyor

Ben durumunu anladım Duygu. Hayvanın kafa hacmi 4 stick yeme denk. Sen yarım öğünde 2 stick veriyorsun. raffy I da yarım öğün yani yarım kafa hacmi 4-5 adet ediyor. Tamam işte bunda sorun yok. Ancak ne diyoruz ana yem 2/3 oranda ek yem 1/3 oranda olsun. 1 gün yada 2 öğün minerale ayırmışsın bunda sorun yok. Geriye ne kalıyor. 6 gün yani 12 öğün. Bunun 2/3 miktarı ana yem yani raffy p, 1/3 miktarı ek yem yani raffy I olacak. Yarımşar oran verdiğine göre günleri yada günde iki öğün verdiğine göre öğünleri bu orana (2/3-1/3) göre yapman gerekir. Yani 12 öğünün 8 öğünü raffy p 4 öğünü raffy I olsun. Sen 7 öğün raffy p, 5 öğün raffy I veriyorsunya öğünlerden raffy I olanın birini raffy p yap diyorum.

Yani 1 gün hem sabah hem akşam raffy p vermen gerekiyor.

Tamamdır anladım sizi de yordum kusura bakmayın. Cem abi bende öyle yapıyorum yarım eksik yerine yarım fazl veriyorum yavru oldukları için çok sağolun

Yorulmak ne demek Duygu, her zaman yardımcı oluruz. Zaten programın güzel, öyle önemli bir fark yok. Ufak bir ayrıntıya girmiş olduk. Afiyetle yesinler.

Geri