Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

beslenme süresi

n1clos4

Gümüş 3 Üye
kaplumbağamın biri 2.5 biri 1.5 yaşlarında

onları haftada 1 kere beslesem sıkıntı olur mu ?
ideal beslenme zamanları nasıldr ?

Cvp: beslenme süresi

Her gün günde 2 öğün beslemek ve haftada bir gün aç bırakmak uygundur büyük kaplumbağalarda.

Cvp: Cvp: beslenme süresi

kerberos' Alıntı:
Her gün günde 2 öğün beslemek ve haftada bir gün aç bırakmak en idealidir büyük kaplumbağalarda.

bnm 2 tane yavru kaplumbağam var,3-5 cm arası 2 side,ben günde 10 tane yem atıyorum her sabah,uygunmu bu ?

Benim bildigim 2-3 gunde 1 ogun yeterli buyuk kaplumbagalar icin ama 1 haftayi merak ediyordm :s

3-4 cm civarı ise günde iki kez besleyebilirsiniz. Toplamı başının büyüklüğü kadar.

6 cm üzeri ve 1 yaşına kadar günde bir kez gene kafa büyüklüğü kadar besleyebilirsiniz. Bu aşamada bitkisel yemlere başlamanızı hatta taze sebze yemeye alıştırmaya başlamanızı öneririrm.

1-1,5 yaşına gelince kabukta 8-10 cm civarında ise iki günde bir besleyebilirsiniz. Bitkisel yemler öğünün daha büyük kısmını oluşturmalı. Taze sebzeye alıştırıldıysa daha da artırılabilir.

Benim bu konuda genel olarak edindiğim bilgi ve veteriner tavsiyesi yukarıdaki gibi olmuştu.

Kabuk boylar 14 - 17 cm ikisininde 1 hafta sanirim cok uzun bir sure 2-3 gun iyidir

Cvp: Cvp: Cvp: beslenme süresi

seko94seko' Alıntı:
kerberos' Alıntı:
Her gün günde 2 öğün beslemek ve haftada bir gün aç bırakmak en idealidir büyük kaplumbağalarda.

bnm 2 tane yavru kaplumbağam var,3-5 cm arası 2 side,ben günde 10 tane yem atıyorum her sabah,uygunmu bu ?

ufuk ne yaptın sen ya :D 3-5 cm arası bir kaplumbaga için günde ideal yem 2 tanedir. hergün 10 tane yerlerde obez olurlar. sonra başın belaya girer.

Evet 1 hafta çok seyrek. 2 günde bir iyidir.
Fazlasıda belirtildiği gibi obez yapar.

Geri