Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

beslenme

Dilan1903

Taç 2 Üye
Benim kaplumbağamın 4 cm boyu var kafa hacmini net hesaplayamıyorum sabah 1 akşam 1 raffy p veriyorum acaba çok mu veriyorum yardımcı olurmusunuz?

2+2 yap

3 günde bir günlük bir tane olmak üzere kırmızı mineralden de ver. Fazla yada az değil

Evet 1+1 de az olur. Hayvana bak artırırsa 1,5 yaparsın. Tam enerjiye ihtiyacı olduğu zamanda. Gammarusun içi boştur onun için onu biraz daha fazla verebilirsin raffy den.

Gammarus dediğiniz ayrı bi yem mi yoksa o raffynin içindeki kırmızı yem mi çünkü bende sadece raffy p var

Gammarus karidesin tatlı su cinsi. Raffy I gammarustur. Bunu da almalısın. 6 cm kabuk boyuna kadar bu iki yem veriliyor. Bunu bulamazsan tetra yada jbl marka alırsın.

Gammarus sipariş verdim cuma günü elimde olcak sabah raffy p akşam gammarus mu veriyim yoksa biqün raffy p biqün gammarus mu veriyim ?

5 cm kabuk boyuna kadar sabah raffy P akşam gammarus. Haftanın bir günü iki öğün veya değişik günlerin bir öğününde raffy P'deki kırmızıları ayırıp vereceksin.

5-6 cm arası gammarusu haftada 4 öğüne düşür.

5 6 cm olunca da kullanılıcak olan yemler yine aynı mı raffy p ve gammarus
Bir şey daha sormak istiyorum akvaryum taşları var yuvarlak cam şeklinde her birinin boyutu 50 krş büyüklüğünde silis kumun üzerine 10 15 adet koydum bi sorun teşkil etmez dimi ?

Bu taşlar sirkülasyonu engellerse tabanda kir birikmesine neden olabilir. Bunun harici kum ile taşları kıyaslarsan hayvanlar taşları sevmiyor. Kumu karıştırırken önüne taş çıkarsa ya kenara kaldırıp atarlar ya da kuma gömerler. Tabi sendekiler ufak olduğu için bu taşları kaldırma güçleri yok.

Biz akvaryum güzel gözüksün diye her şeyi dolduruyoruz ama hayvanlar ferahlığı seviyorlar. Özellikle ipek yapraklı birkileri parçalamayı severler. Çünkü önlerinde set olur. Ben çok bitki attım. Bende şu an dereceyi sökmesinler diye hemen arkasında bir bitki ve mango ile mopani kökü var. Hepsi akvaryumda gezer. Kökleri genelde köşede dikleme bulurum. Kaldırıp kenara atarlar. Zaten kaplumbağalardan sonra akvaryumda en fazla gezinen köktür.

5-6 cm gibi tetra reptominin 100'lük küçük kutusundan alıp deneme yapabilirsin. Ben 6 cm kabuk boyu diyorum ama bu boylarda da verilebilir. Repto ot türevli besinlere alıştırma yemidir. Yosun ve protein içeriklidir.

Anlıyorum akvaryumu temizledigimde kaldırıcam.
Ben arada sebzeye alışsın diye marul havuç rendesi veriyorum marulun yüzüne bakmıyo havuç rendesini de ağzına alıyor ama geri bırakıyor tüketmeyi sevmiyor şimdilik o yüzden sebze içerikli yem almadım şimdilik yicegini sanmıyorum

Şimdi yemez zaten. Daha var. Havuca renginden dolayı hamle yapmış.

Evet rengi dikkatini çekti sanırım hamle yaptı ama geri bıraktı yemek istemedi teşekkür ederim şimdilik raffy p ve l ile beslicem

Cem bey 7 cmlik olan kapluşa 5 sabah 5 akşam stick yem veriyorum az değil dimi ?

Kafa hacmine göre ayarlayacaksın. Hepsinde kafa aynı ayarda olmayabiliyor. Ben o dönem ne miktarda verdiğimi hatırlamıyorum. Yalnız tam bir oran yapamıyorsan bir eksik yerine bir fazlaya doğru ayarla. Mesela yarım stick denk gelen yerde tam stick ver.

Dün jbl energil sipariş verdim dediginiz gibi cem bey yarın elimde olcaksa sabah 5 adet raffy p akşam 5 adet reptomin veriyorum onu nasıl vermeliyim?

Yine kafa hacmi oranında olacak ama elinle uafak yiyebileceği hale getireceksin. Balıkların yüzgeçleri ile karidesin ağzındaki dikenleri sök veya kır hayvan yerken ağzına batmasın. Gammarus bitti ise haftada iki gün ver.

Kafasının yarı hacmi kadar sabah vercem akşam da gerisini tamamlıycam dimi?

Geri