Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Beslenme

pleiotropi

Yeni Üye
Bu yem su kaplumbagalarina uygun mudur? Yaninda kurutulmus karides verecegim.
17093752251051354888379046139271.jpg

Foruma hoşgeldiniz.

Sera vital yetişkin kaplumbağalarda bitkisel destek yemi olarak kullanılır. 8 cm kabuk boyu altı hayvanlar protein ağırlıklı beslenir. Hayvan ufak ise uygun değil.

Foruma hoşgeldiniz.

Sera vital yetişkin kaplumbağalarda bitkisel destek yemi olarak kullanılır. 8 cm kabuk boyu altı hayvanlar protein ağırlıklı beslenir. Hayvan ufak ise uygun değil.
Tesekkurler cem bey. Kaplus 3.5 yasinda emin olamamistim sormustum tekrar tesekkurler.

Sadece kurutulmuş karides(gammarus) vermeyin. 2 çeşit yem ve gammarus verin. Hep aynı yemi vermeyin. Tropical biorept W alın. Birde sera raffy P olabilir fakat raffy p yemden daha iyi bir temel yem bulursunuz. Biorept W kesin alın kaplumbağa çok seviyor bunu. Arada Haşlanmış yağsız tuzsuz kılçıksız karides yada balıkta verin. Her zaman stick yem kabız yapabilir. Sebze olarak ufak bir parça havuç verebilirsiniz ayda bir elma da veriyorum seviyor. Cok ufak parçalar halinde verin boğazına takılmasın.

Sadece kurutulmuş karides(gammarus) vermeyin. 2 çeşit yem ve gammarus verin. Hep aynı yemi vermeyin. Tropical biorept W alın. Birde sera raffy P olabilir fakat raffy p yemden daha iyi bir temel yem bulursunuz. Biorept W kesin alın kaplumbağa çok seviyor bunu. Arada Haşlanmış yağsız tuzsuz kılçıksız karides yada balıkta verin. Her zaman stick yem kabız yapabilir. Sebze olarak ufak bir parça havuç verebilirsiniz ayda bir elma da veriyorum seviyor. Cok ufak parçalar halinde verin boğazına takılmasın.
Cok tesekkurler efendim. Kesinlikle uygulayacagim. Fakat bir sorum daha olacak bunlarin yaninda yukarida bahsettigim yemi de kullanmaya devam edeyim mi? Iyi gunler.

Cok tesekkurler efendim. Kesinlikle uygulayacagim. Fakat bir sorum daha olacak bunlarin yaninda yukarida bahsettigim yemi de kullanmaya devam edeyim mi? Iyi gunler.
İçeriğine baktım şimdi içerisinde un,şeker,nişasta var bu su kaplumbağaları için pek iyi olmaz.
Hayvan seviyorsa nadiren verebilirsiniz.
Bu yem yerine Havuç,elma verebilirsiniz fakat meyve yada şekerli seyleri cok vermeyin ayda bir veriyorum ben.

Haftada bir öğün verin. Alışması için önceden gammarus yada başka kurutulmuş yem varsa yeterince içine atın kokusunu alsın. Bu iştahını ve ilgisini artırır.

8 cm kabuk boyu üstü hayvanlarda günde bir öğüne düşüyoruz.

Geri