Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Billy & Mercimek

darknight

Bronz 2 Üye
aslında uzun süredir bu sitede üyeyim artık benim kaplumbağalarımı da tanıtmanın vakti geldi sanıyorum :) bu siteye bakmadan önce küçük bir akvaryum kullanıyordum ancak sonradan bilinçlenince eksikliklerimi tamamladım hala da tamamlamaya çalışıyorum :) büyük olan Billy o üç yıldır benim yanımda tahminimcede dört yaşında..küçük olanda mercimek o da bir yıldır benimle küçük akvaryumda sonradan yer kavgası yaşandı ve Billy mercimeğin kuyruğunun ucunu koparttı hemen ayırdım ancak şu anda öyle bir sıkıntı yok tabi ilerde daha büyük bir akvaryuma geçiş yapıcaz bu akvaryumda yetersiz ama herşey zamanla :)
mailto:/photo/my-images/16/billymercimek.jpg/
mailto:/photo/my-images/638/billymercimek2.jpg/
mailto:/photo/my-images/59/billyim.jpg/
mailto:/photo/my-images/513/billyim.jpg/
mailto:/photo/my-images/13/mercimek.jpg/
mailto:/photo/my-images/560/mercimeks.jpg/
mailto:/photo/my-images/577/mercimekkurualanda.jpg/
mailto:/photo/my-images/39/mercimekc.jpg/

Yorumlarınızı bekliyorum :)

Cvp: Billy & Mercimek

Sadece kuru alan küçük geldi biraz bana o da umuyorum ki fotoğraflardandır. Elinize sağlık çok güzel bir yaşam alanı oluşturmuşsunuz. Billy gerçekten çok sağlıklı görünüyor :) Uzun ömürler olsun...

akvaryumları çok güzel olmuş kapluşlarda çok tatlı =) paylaşımlarınızın devamını bekleriz cansu hanım..:)

Elinize emeğinize sağlık, çok güzeller mercimeği oldum olası sevmişimdir zaten :)

teşekkür ederim yorumlarınız için..evet kuru alan biraz sorun yaşattı ama ilerde onada çözüm getireceğim :)

ama mercimeği ilk aldığımda o kadar küçük geldiki gözüme bu ismi çok yakıştırdım :)

Akvaryumun içindeki salyangozmu canlıysa çıkarın iç parazit kapabiliyorlarmış salyangozdan akvaryum çok güzel kuru alanı tam olarak neyden ?

yok onlar sadece salyangoz kabukları :) kuru alanda kütük görünümlü kaya.

Ay çok çok güzeller maşallah nazar değmesin :) Anneleri onlara çok iyi bakıyor,umarım yaramazlık yapmıyorlardır :)

kuru alan güzel ama küçük :) akvarymunuz çok şık

Kapluşlar çok tatlılar. Büyükler sanırım di mi? Kaç santim kabuk boyları?

teşekkür ederim çok sevindim beğendiğinize :) ama özellikle billy çok yaramaz beni görünce akvaryumdan yüzüme kadar su sıçratıyor :) ,
evet büyükler özellikle billy :) kabuk boyuna açıkcası nerden bakacağıma bi türlü karar veremedim daha doğrusu üst kabuğumu yoksa alt kabuğumu ölçeceğimi bilemiyorum :)

Bu kabuk ölçememe sorununa bir son vermeliyiz :) Nasıl ölçüleceği hakkında bir fotoğraf çekeceğim :)

mailto:/forum/Konu-kaplumbagamin-kabugunu-nasil-olcecegim.html

Buyrun Cansu hanım :)

evet ölçtüm kabuk boylarını billyninki 14 cm mercimeğinki 9 cm :)

:) Oh maşallah,baya büyükler.İnşallah daha çok büyürler,koca bebekler :) <3

Geri