Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bir kuru alan sitesi

gozluklu

Bronz 3 Üye
Internette gezerken bir siteye denk geldim. Belki çeşitli fikirler verebilir. Linkte kuru alan örnekleri var. Soldaki Menüden farklı kuru alan resimlerini görebilirsiniz. Tahtadan yapılmış ancak batmayası için tasarlanmış ve ağaç olduğu halde mantara, tahta kurtlarına karşı korumalıymış. Sanırım kendimiz tasarlarsak tahtadan yapmamalıyız. Kötü sonuçlar doğurabilir :S

işte link: http://as-sonneninsel.de/

Cvp: Bir kuru alan sitesi

link yok hata veriyo yada bende sorun var :)

Özür dilerim lütfen tekrar deneyiniz, linki yeniledim.

Çok güzeller bayıldım gerçekten. Türkiyeye getiriyorlar mı ?

125 euro diyor :D ben 16 tl ye burda on numara kuru alan yapıyorum akvaryuma :D

tahta bu örnekler acaba suda şişmezler mi :\
bu arada gerçekten güzeller ama başka materyalden yapılırsa sanki daha iyi olur gibi geldi

Üretici firma ona göre malzeme kullanıyordur diye sanıyorum. Balık akvaryumunda kullanılan tahta dekorlar şişme yapmıyor mesela. Ona göre yapılıyor sanırım.

Şu kuru alanın ortasındaki havuz çok hoşuma gitti çok mantıklı. Tahtanın malzemesini bilsek bizde yapabiliriz çok zor değil ama tahtanın ne kadar kaliteli olduğu belli oluyor.

Arkadaşlar, Türkiye'ye sipariş veriliyor mu bilmiyorum. Ben de bugün karşılaştım bu siteyle.

Ama tahtalar özel hazırlanmış tahtalar bunun için ürünün içeriğinde uyarılar var. Ne şişiyor ne suyun üstüne yüzüyor ne de mantar vs gibi kötü bir durumla karşılaşıyorsunuz.

Belki farklı bir malzemeden biz de yapabiliriz?! neden olmasın. Aklıma ilk gelen strafordan benzer bir yapı kurmak oldu ama o da suyun üstünde yüzecektir :S ikinci bir seçenek de mermerden yapmak. O da çok ağır olacaktır. Belki mermeri istediğimiz kalınlıkta kestirebilirsek silikonla çok güzel tutturabiliriz. Ve şahane olabilir :D

Kuru alanın ortasındaki leğenimsi alan aslında yumurtlama alanı için tasarlanmış. ama çok da güzel yemleme alanı olarak kullanılabilir. Vitamin damlattığımız yiyecekleri orda verirsek hem akvaryum temiz kalır hem de hayvanları akvaryumdan alıp başka bir yere koyarak stres altına sokmamış oluruz diye düşünüyorum. Benim Siti çok korkuyor akvaryumdan her aldığımda strese giriyor :(

Emre1991, konuyu açarken satış amaçlı açmadım sadece bize fikir versin diye paylaşmak istedim. Aslında haklısın ben de o kadar para vermem. ama tasarımlarımızda burdaki resimlerden de bir şeyler ekleriz diye umut ettim.

Bu arada lütfen yaptığın kuru alanı bizimle paylaş fikrimiz artsın :)

Geri