Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Birkaç resimde bizden :)

Cvp: Birkaç resimde bizden :)

nachtmerie' Alıntı:
Aslında tartışmalı bi konu genel olarak balıkla kaplumbağayı beslemeyin diyorlar ama ben 3 aydır birlikte besliyorum 2 çöpçü + 1 vatoz. Belkide çöpçü ve vatozlar hızlı olduğundan yem etmiyorlar kendilerini :) vatoz zaten geceleri çıkıyor ortalığa 3 aydır beraber bakıyorum bi sorunla karşılaşmadım. Akvaryumu temizlemede hissedilir bi etkisi olduğunu söyleyemem birlikte beslemek hoşuma gidiyor sadece :) vatoza yem e gerek yok çöpçülerede arada dip yemi atıyorum artık yemlerlede besleniyorlar zaten

Bence vatoz iyi dayanmış.Ben kapluşun yanına almıştım, aldığımın ertesi sabahı vatoz yoktu :(
Allah uzun ömürler versin maaşallah.

Çok güzeller gerçekten. Kabuk gelişimleri orta evrede. Çok güzel tamamlayacaklar bence.
Balıkların ömrü kısa olmaz umarım :)

kabuk gelişimleri orta evrede derken nasıl yani bu konuda bilgim yokta hiç :)

woswos' Alıntı:
nachtmerie' Alıntı:
Aslında tartışmalı bi konu genel olarak balıkla kaplumbağayı beslemeyin diyorlar ama ben 3 aydır birlikte besliyorum 2 çöpçü + 1 vatoz. Belkide çöpçü ve vatozlar hızlı olduğundan yem etmiyorlar kendilerini :) vatoz zaten geceleri çıkıyor ortalığa 3 aydır beraber bakıyorum bi sorunla karşılaşmadım. Akvaryumu temizlemede hissedilir bi etkisi olduğunu söyleyemem birlikte beslemek hoşuma gidiyor sadece :) vatoza yem e gerek yok çöpçülerede arada dip yemi atıyorum artık yemlerlede besleniyorlar zaten

Bence vatoz iyi dayanmış.Ben kapluşun yanına almıştım, aldığımın ertesi sabahı vatoz yoktu :(
Allah uzun ömürler versin maaşallah.

Vatoz gündüz vakti zaten hiç gözükmüyor paludaryumuma bakarsanız çok kayalık geniş bi alan oyuklar mevcut gündüzleri hep kaya aralarında oluyor gözükmüyor bile günlerce göremediğim oluyor hatta :) Geceleri ışığı kapattığımda çıkıyor beslenmek için kaplumbağalarda uykuda olduğu için pek muhattap olmuyorlar açıkcası :) resim çekerken kayaların arasından çıkarttımda çektim normalde oralarda gezmez bile biraz mankenlik yaptı sadece :)

Ben kaplumbağaların yanına süs balığı kesinlikle önermem :) Bu arada kaplumbağalarınız çok şeker :)

Bende vatoz almak istiyorum ama yerler kesin çünkü arada izliyorum benimkilerden biri dibi didik didik edip ne bulursa yemeye çalışıyor bide benim qkvaryumumun dibinde kum veya taş yok bom boş bitane kaya var sadece.

aslında vatoz alınabilir ancak japon balığı gibi gezmeyi seven, akvaryumu didik didik eden bir balık kesinlikle önermem. Çünkü kaplumbağalar japon balığını kendine yaklaştığını hisseder ve onu bir nevi düşman olarak görür. Oldumu sana 3.dünya savaşı :D

Süslü balıklar almayın kuyrukları büyük renkli balıklar mesela dikkatlerini çekiyor. Akvaryumunuzda bol kayalık alan varsa kapalı yerler varsa vatoz için sorun olcağını sanmıyorum çunki dediğim gibi karanlıkta ortaya cıkıyor diğer vakitlerde hep kaya diplerinde :)

Benmkilere hiç bi canlı dayanmaz maça dereceyi bile yemeye çalışıyo ne bulursa artık :)

Derece cıvalıysa eğer güvenli biryere koyun en ufak darbede çatlayabiliyorlar ki cıva ölümcül bi madde çok tehlikeli dikkat edin eğer cıvalıysa.. dijitalse sorun yok :)

Geri