Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Biyo tortvit vitamini sevmediler :(

KillerPrince

SKF Delisi 5. Seviye
Arkadaşlar juen pet marketten sera raffy p ve biyo tortvit multi vitamin aldım ilk gün vitaminle verdim yemi parça pinçik ettiler tükürdüler sonra ertesi gün sadece sera raffy p verdim hapur hupur götürdüler bugün yine vitamin vermeye çalıştım ama yemedi parça pinçik etti bazılarını sadece ısırtı sonra bıraktı sadece 1 yemin yarısını yemiş hepsini topladım neden vitamini sevmediler acaba ?

Cvp: Biyo tortvit vitamini sevmediler :(

Kesinlik veremem ama uzun süredir Sera Raffy P kullanıyorsanız vitaminli haline alışamamış olabilirler.

Yukarıda yeni aldım yazdım zaten ?

Bende ''kullanıyorsanız'' demişim zaten. Bir kaç gün yem vermeyin 3. gün yeme vitamin damlattıktan sonra vermeyi deneyin. Bu şekilde alıştırmayı deneyebilirsiniz.

Nadir de olsa vitamini sevmediklerine şahit oluyoruz. Sabrederseniz mutlaka alışacaklardır.

Utku bey sadece vitamin vermek için bikaç gün aç bırakmayı doğru bulmuyorum ..

Emin beyin dediği gibi deneyin sürekli yavaş yavaş alışıcaklardır.

Suyuna da damlatabilirsiniz vitamini. Yemle vermeniz şart değil. Ben suyuna damlatıyorum.

Suda çok fazla seyreliyor vitaminler. Yeme damlatıldığı gibi etki edeceğini düşünmüyorum. Ama hiç vitamin sevmeyen kaplumbağalar için bir süre denenebilir.

Yemle verilmesi daha iyi tabi. Ama kapluş sevmezse yapacak başka birşey yok :)

Geri