Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bizim koca bebeklerden yeni pozlar :)

Cvp: Bizim koca bebeklerden yeni pozlar :)

Emre bey dediğiniz evde yapılan sakatatlar olabilir.
Bu kurutulmuş ve petshoplarda satılan bir kaz ciğeri. Balıklar ve sürüngenler için özel üretim zaten. Ben kaz ciğerini araştırdığımda ve kullanan birçok insana danıştığımda böyle bir duyum almamıştım.

Çok teşekkür ederiz :)

Benim konu hakkında pek bilgim yok. Beslenme şekillerini araştırırken bir kaç yerde gördüm. Sakıncası varsa dokunmasın diye belirtmek istedim. Belki söylediğiniz gibi evde yapılanı kastediyor olabilirler.

çok tatlılar yaa :) inşallah benimkiler büyüyüncede böyle saglıklı olurlar bu halleri kaç yıllık acaba soru biraz saçma oldu ama neyse :)

Emre bey ilginiz için çok teşekkür ediyorum fakat kurutulmuş yem haline getirildiği için bir sorun yaratmayacağını düşünüyorum :)

Ferhat bey Ray ve Snow'un 1 yıllık, Sammy ve Shelly'nin 7 aylık halleri :)

7 yıl.. anlaşılan onlara gereken değeri çok iyi vermişsiniz ,,,

7 yıl değil 7 ay dedim yanlış okudunuz sanıyorum.

ecemkoten' Alıntı:
Silis kum sürekli dip çekimi yapmama rağmen çok kirlendi anlayamadım :)

Dip çekimi yapılmaması üzerine, işin gerçek uzmanları tarafından yazılmış (parça parça) bir konu okudum geçenlerde. Okuduktan sonra fikrim değişti, hoş bende kum yok ama hedefimdeki akvaryumda 3-5 cm kalınlığında kum tabakası olacak ve dip çekimi yapmayı da düşünmüyorum.

Eğer okumak isterseniz, (sayfalar ilerledikçe konu açığa kavuşuyor, bence kaplumbağalar için de geçerliliği olan bir durum);

http://www.akvaryum.com/Forum/neden_cama_cam_k271281.asp

Çok teşekkür ediyorum. Şimdi okuyorum :)
İlginiz için çok teşekkürler :)

Okudum fakat orada bahsedilen balıkların üretimini kolaylaştırması sanıyorum :/

Anaerob(oksijensiz) bakterilerin yerleşeceği bir alan sağlıyor, dipte kaldığı için oksijen ile etkileşime daha az giriyor kumlar.

Bu alanda yaşayan anaerob tek hücreliler de madde döngüsüne katkı sağlıyor. Zararlı atıkları daha az zararlı ya da zararsız hale getiriyorlar.

Oysa filtrelerin içindeki alanlarda ya da farklı filtreleme sistemlerinde anaerob canlı kolonizasyonu gerçekleşmesinin imkanı yok.

Tümü, okuduklarım ve araştırdıklarımla beraber benim düşündüklerim üzerinden çıkarımlarım :)

Geri