Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Böcük ile Gocuk

dermet

Taç 5 Üye
Merhabalar,

Bir süredir forumda bulunmadığımdan dolayı yeni üyeler beni tanımayabilirler. Ancak eski üyelerin hatırlayacağını sanıyorum. Yaklaşık bir buçuk yıldır su kaplumbağası bakmaktayım. Eski yazılarımı okursanız onların benim için ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlarsınız diye düşünüyorum. Böcük kulak iltihabı olduğunda onu Uşak'tan İzmir'e 2 kere veterinere götürmüştüm. Benim için bir canlının sorumluluğunu almak çok önemli ve büyük birşey.

Bu kadar önemli olan kaplumbağalarım için neden sahiplendirme bölümüne konu açtığıma gelirsek. Haziran ayında evlenip yurt dışına çıkıyorum ve kaplumbağalarımı da yanımda götürmek istiyorum. Ancak uçakla evcil hayvan taşıma konusunda özellikle kaplumbağalarda biraz sıkıntı var gibi görünüyor. Yaptığım araştırmalarda sadece birkaç firma kaplumbağa kabul ettiğini belirtmiş ancak gideceğim yere uçuşları yok. Bu konuda daha derin bir araştırma yapacağım. Bu arada da her ihtimali göz önüne almak zorundayım. Onları yanımda götürememe durumunu. Bu konuda en az benim kadar iyi bakabilecek bir hayvansevere ihtiyacım var.

Dediğim gibi yaklaşık bir buçuk yaşında olan kaplumbağalarım yaklaşık 7-8 cm civarındalar. Bir süredir ölçmedim ama sonra detaylı resim ekleyebilirim. Son derece sağlıklılar. Sahiplenecek kişi ile sürekli irtibat halinde olmak istiyorum. Facebook olabilir, telefon olabilir. Özellikle kaplumbağa beslemiş ya da besliyor olması benim için çok önemli.

İstanbul ve İzmir'e elden teslim edebilirim. Eğer iyi bakılacaklarsa her iki şehire de onları ulaştırmam mümkün.

Cvp: Böcük ile Gocuk

Arkadaşlar ayrıca şunu da belirteyim kaplumbağalarla birlikte şu an kullandığım malzemeleri de vereceğim ama dediğim gibi iyi bakılmaları en önemli husus benim için.

eğer 3 kaplumbağam olmasa gerçekten almak isterdim inşallah iyi bir yuva bulursunuz gerçekten çok zor bir durum

Kaplumbağanız tek olsaydı alma imkanım vardı benimkilerde 6 cm ler. Bence foto koyarsanız kaplumbaganızın ve verilcek malzemelerın iyi olbilir. Eger orta veya buyuk turtle bankınız varsa ben alabılırım pıyasada bulamıyorum suan.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Mert Bey, orta boy turtle bankım var ama tüm ekipmanları kaplumbağalarla birlikte vermek istiyorum. 60 litre civarı bir akvaryumdalar şu an. Eğer düşünürseniz ve diğerine de uygun bir yer bulabilirsem size vermek isterim.

Ecem Hanım,

Bu konuda sizden yardımlarınızı rica ediyorum. Sizi tanıyorum ve sonuna kadar güveniyorum. Referansınız benim için çok önemli.

Valla benim izmirde 125 litrede iki tane minik yaşıyor biri res, diğeri çizgili. çanakkalede okuyorum oraya 360 litre akvaryum yaptırdım. Ama sıkıntı oldu. şimdi 200-250 litrelik birşeye dönücem. Eğer öyle olursa almak isterim.. Yada bizim miniklerin yanında yeni akvaryumlarına kadar misafir olabillrler yeni tanka kadar. Bu arada ecem facebookta paylaşsın. üzüldüm sahiplendiricek olmanıza. inşallah sizin gibi bakan birine gider, iyi akşamlar :)

Yarın sizi uygun bir zamanda rahatsız edicem, iyi akşamlar

Tamam olur Mert Bey. Dilerseniz facebook ya da mailinizden de görüşebiliriz. Nasıl isterseniz öyle yapalım.

Mert Bey,

Arkadaşlık teklifi gönderdim https://www.facebook.com/derya.akarsu.566 adresinden. Bu arada resim de çektim kabul ederseniz ordan resimleri de gönderebilirim.

Tekrar Merhaba Arkadaşlar,

Mert ile 1 tanesi hakkında konuştuk bir süre sonra netleşecek Gocuk'un durumu ancak diğeri yani Böcük için sahiplendirme durumum devam ediyor. İlgilenen arkadaşlar benimle irtibat kurabilirler.

Bu arada İstanbul ve İzmir dışında Uşak'a yakın illere de elden teslim edebilirim.

Hanımefendi akvaryum ve ekipmanlarla verecekseniz alabilirim.

Mesut Bey,

Facebooktan ekler misiniz detaylı konuşalım.

Mesut Bey,

Kaplumbağalarımın güvende olmaları benim için çok önemli. Onları ancak mutlu olduklarını hissedeceğim yere verebilirim. Bu yüzden facebooktan eklerseniz daha detaylı konuşabiliriz.

Arkadaşlar sahiplendirme durumu hala devam ediyor. Dediğim gibi en önemli nokta güvenli olmaları.

Bugün birkaç havayolu şirketi ile daha görüştüm. Hiçbiri kabul etmiyor. Anlamak mümkün değil. Ufacık canların ne zararı olabilir ki? Sahiplendirmekten başka çarem kalmıyor :(

Yardımcı olmaya çalıştım ama...

Mesut Bey,

İyi niyetinizi anlıyorum ama sizin de kaplumbağalarınızda anlaşamama durumu var.

Sizin sistemi komple ayrı kuracaktım.Anlaşamayan için ise çözüm arayışım sürüyor.

Teşekkür ederim Mesut Bey ama sistemi tam oturmuş birine vermeyi düşünüyorum.

Arkadaşlar sahiplendirme durumum devam ediyor.

Geri