Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Böcük ve Koca Kafa 'da Burda Artık

dermet

Taç 5 Üye
Merhaba,

Siteyi inceledikçe yeni yerler keşfediyorum. Burası da onlardan biri. Böcük son zamanlarda bizi biraz korkutsa da artık oldukça iyi görünüyor. Sanırım onun yüzünden panik atak olacağım. :) Koca Kafa ise oldukça sağlıklı çok şükür. Böcük'ün bugün bir pozunu yakalayayım dedim ve gözlerini dikti ve resmen bana poz verdi zıpır. Malum yeni yıla da girdik. Şapkasız olmaz dedik. Koca kafa ise şu aralar fosur fosur uyuyor bir ara onunda fotoğrafını çeker tanıtırız inşallah.

Böcük, Koca Kafa ve ben çok teşekkür ediyoruz. Yeni yılınızı da kutluyoruz. Böcük ayrıca selam söylüyor :)

mailto:/photo/my-images/209/bocuk.jpg/

Cvp: Böcük ve Koca Kafa 'da Burda Artık

Hehe çok şirin, bu yılbaşı fotoğraflarında bu şapka furyası fena. Twitter bunlarla kaynıyor ancak kaplumbağa baya yakışmış :)

Sağlıklı büyümeleri dileğiyle :)

İnşallah sağlıkla büyürler. Teşekkür ederiz.

Çok şirinmiş :) mutlu yıllar.

Böcük teşekkür ediyor :)

Bunlar ne şirinn,kaplumbağa çorbası yapıp yirim ben onlarıııı :haha:

Böcük ve Koca Kafa'dan Yeni Pozlar

Böcük Uyurken Sandal Keyfi :)

http://www.flickr.com/photos/74182641@N07/6685154503/in/photostream

Koca Kafa Yaprak Keyfi

http://www.flickr.com/photos/74182641@N07/6685151035/in/photostream/

Böcük Güneş Banyosu :) Aman sabahlar olmasın :D

http://www.flickr.com/photos/74182641@N07/6685148191/in/photostream/

Maşallah çok tatlılar :)

Sizinkiler epey küçükmüş, maşallah epey de sağlıklılar iyi baktığınız belli :) Benim favorim yaprağın üstünde olan. Özellikle nilüfer tarzı bu yapraklar çok hoşuma gidiyor göllerde de olduğundan doğal buluyoru. Sizinki yapay mı peki?

eminemre' Alıntı:
Sizinkiler epey küçükmüş, maşallah epey de sağlıklılar iyi baktığınız belli :) Benim favorim yaprağın üstünde olan. Özellikle nilüfer tarzı bu yapraklar çok hoşuma gidiyor göllerde de olduğundan doğal buluyoru. Sizinki yapay mı peki?

Evet çok küçükler daha. Kıpır kıpır seyrederken ben yoruluyorum. Yaprağın üstündeki Koca Kafa. O biraz çekingen ama yavaş yavaş alışıyor. Üstünde durduğu bitki yapay. Aslında ilk zamanlar çok da bilinçli almamıştım ama çok hoşlarına gitti. Onun üstündeler hep, arasına saklanıyor.

Böcük'ün durduğu kuru alanı ise bozdum çünkü sonradan çok korktular üstüne çıkmaya, yanına bile yaklaşmamaya başladılar. Taşlar koydum onu daha çok seviyorlar daha doğal ondan herhalde. Yeşil palmiye Böcük'ün favorisi bu arada çok seviyor onu.

Kuru alan genelde onlar için oldukça hassas bir konu. Suda hızlı hareket ettikleri ve saklandıkları için içgüdüsel olarak kuru alanda ürkek olurlar. O yüzden kuru alanın suyun ortasında olması ve suya kaçacak alanın geniş olması ayrıyeten kuru alanın suya yakın olması onların daha az tedirgin olarak çıkmalarını sağlıyor 8-9 ayda bunları gördüm. :)

Akvaryumu büyütünce bu tarz bitkilerden alıcam bende sadece su altında yapay bitki var asılarak uyumaya bayılıyorlar :)

Odada onları zaman zaman yalnız bırakıyorum ki rahatça kuru alana çıksınlar. Koca Kafa çekingen olduğu için kuru alanda bir hareket gördü mü hop suya :) Gizlice bakıyorum kuru alanda ise Koca Kafa hiç girmiyorum bile odaya :) Böcük o konuda çok rahat. Aldığım günden beri acayip girişken ve cesaretli. Onun umru değil varsın yoksun. Keyfi çatarsa :)

Benimkiler de aynen öyle. Biri en ufak bir tıkırtıda suya atlıyor diğeri yatıyor. Ama bu doğalarında var kuru alanda çok kolay av olabilirler diye. 7-8 yaşındaki kaplumbağalar bile korkup suya atlayabiliyor :)

Sağlıklı olsunlar da gerisi önemli değil :)

Evet en önemlisi sağlıkları :)

Geri