Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Boy Ölçümleri (06/2013)

Cvp: RE: Boy Ölçümleri (06/2013)

AEK' Alıntı:
tosbik57' Alıntı:
Emre abi helal olsun bu kadar kaplusa cok iyi bakıyorsun :) ben bir büyüyimde siz o zaman görün Emre abi meslek sahibi olunca senin akvaryumlarının aynılarından yaptıricam ben cumberland leri cok seviyorum ben :) Uzun sağlıklı ömürler dilerim ..

Teşekkürler Fatih :) Mert' ten gelenlerle nüfus 8 oldu. Artık burada rahatça büyürler. İleride buna benzer akvaryumlardan yada daha iyilerinden görmeyi çok istiyorum. Umarım aynı şevkle kaplumbağalarına bakmaya devam edersin, ben inanıyorum. Bende res, cumberland, ywllow belly var ve hepside ayrı güzeller. Bu akvaryumun en iyi yanlarından biri filtrasyon. Su fazla olunca ve buna göre yüksek kapasiteli filtre olunca ve bu kadar az hayvanla (şu an daha küçük oldukları için) bir senede hiç kirlenmemiş. Bir senedir açılmayan filtre temiz çıktı. Ben halen buna şaşıyorum. Demekki su hacmi ve hayvan oranı çok önemli.

Emre abi insallah seni yanıltmam.Emin ol kaplumbağalarıma aynı sevkle bakmaya devam edeceğim :) Ayrıca bana güvenmen cok hosuma gitti. Allah kısmet ederse ilerde buna benzer 2-3 akvaryum kuracağım bende res,cumberland,cizgili besleyeceğim :)

Cvp: Boy Ölçümleri (06/2013)

Hayvan beslemek helede su canlısı beslemek kolay değil. Derdini, hastalığını, memnuniyetsizliğini ilk anda anlatamayan ve buna bağlı olarak tespit, teşhis gibi durumarı diğer hayvanlara göre geç farkedilen hayvanlarla ilgileniyoruz. Her hayvanın canı aynı değerde ise ki hepimiz bu düşüncede insanlarız bu sebeple bu hayvanlarla uğraşmak daha zor oluyor. İşte o zamanda bu tarz olumlu ve yapıcı destekler hepimiz için iyi oluyor. Hedeflerin güzel, zamanın bol, rahatça yaparsın :)

Emre abi zamanım bol fakat 8. Sınifa gecicem o yüzden derslere cok önem vermem gerekicek :( amaa genede kapluşlarıma günümün yarısını ayıracağım :) Emre abi gercekten olumlu ve yapıcı destekler hepimiz icin iyi oluyor insanlar kendini değerli ve iyi hissediyor ....

Tabiki hayvan beslemek senin hayatını olumsuz etkilememeli.
Biraz iyi bir sistemin oldumu bu kadar uğraş vermezsin.
Ben büyük akvaryuma 1 yıl sonra su değişimi ve filtre temizliği yaptım. Bunun haricinde sadece buharlaşma kaynaklı su ekleme ve yem vermeye vakit harcıyorum. Yani hiç sorun olmuyor.
Diğer 96 lt akvaryumlarda da dış filtre var ve hayvan oranı normalden daha az. Bu akvaryumların birine 6 ay diğerine 4 ayda bir kez tam müdahale ediyorum. Bunun dışında arada sadece bir kez kısmi su değişimi yapıyorum. Sıklıkla yaptığım büyük akvaryumdaki gibi yem verme ve su ekleme.
Aslında hastalık vs olmadımı sistemin tam hatta biraz iyi ise zorluğu yok. Yarım gün ayırmana hiç gerek yok.

Onlarla konusuyorum yanlaarında onlaarı izliyorum yaarım günüm böyle geciyor ama ekipmanları tamamladınmı daha az ilglenicem yem veririm sadece simdi arada hastalıyolaar o yüzden hep yanlarındayım :) Saol Emre abi senden tavsiye almak ve konusmak cok yararlı ...

Cvp: RE: Boy Ölçümleri (06/2013)

AEK' Alıntı:
Kapluştron' Alıntı:
Boğulmaktan korkmuştur. : )

Orada ne var bilmiyorum Duygu ama her gece biri orada oluyor, sadece bu değil. Tek iyi nokta orası için kavga olmuyor, kim oradaysa diğerleri gitmiyor oraya. İşin ilginci bu akvaryumdaki 4 yavru aşırı değişkenlik göstermesede uyurken bir yeri sabit kullanmıyor. Köşe kapmaca oynuyorlar resmen. Karanlıkta bakınca silüetleri görüp tahminde bulunamıyorum bu sebeple :)

En güzel yanı da bu sni hem her zaman şaşırtıyorlar hemde yer kavgsı yapmadıkları için stres yapmadığın bu değişikliği takip etmek daha eğlenceli oluyordur. : )

Tam dediğin gibi. Karakteristik kendilerine özgü hareketleride farklılık katıyor. Kavga yoksa sağlıkları yerindeyse hiç sorun yok.

Benimkilerin kavga etmeleri bitti cok mutluyum barıştılar heralde üst üste uyuyolar artık kankaa oldu benimkile :)

İnşallah.
Sen bir süre daha kontrolü bırakma Fatih. Sendeki olay kuyruk ısırma olduğu için önemliydi. Barış sağlandıysa çok iyi.

Barış sağlandı cok sükür Emre abi .:) cicoz unda kuyruğuna arada.bakıyorum kızarıklık gecti.

Kızarıklığa zaten kan oturması demiştik sanırım. Onunda geçmesi içini rahatlatmıştır.

Aynen Emre abi icim rahatladı korkmustum kuyruğu kopar diye ama cok sükür iyilesti :) evet kan oturması idi.

gerek kaplumbağalar olsun gerek akvaryum olsun maşallah vallahi süper bir tablo , ilerde bizimkilere de böyle akvaryum yapmak iyi olurdu :)

Teşekkürler Samet. Yavrular 10 cm olunca çok daha iyi olacak. Nazar değmesin beni hiç üzmediler.
Yavrular büyüyüp büyük akvaryuma geçince durumlarını ve akvaryum hacmini gözden geçireceğim. Yeterse orada devam.

Res dışındaki türleri özellikle çizgiliyi nereden, kaç yılında ve boyları kaç cm. iken aldınız? Çok soru sormuş olabilirim ama merak ettim.

Çizgiliyi erişkin halde geçen sene dar bir yerde bakan birinden sahiplendim. Onada biri vermiş ve yeri müsait değildi. Boyu belki 2 cm kısaydı. Hayvanın gelişimi yavaşlamış durumda.

Geri