Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Böyle bir kuru alan sağlıklı mı ?

Virzone

Bronz 3 Üye
Google'da kuru alan diye arattım ve hamburger kapağından yapılmış bir kuru alan gördüm. Sizce bu sağlıklı mı ? Açıkçası sağlıklı değil gibi gözüküyor. Uzun süredir kuru alanımı değiştirme fikri içerisindeyim de önerilerinizi alabilir miyim ? :smile:

mailto:/653ar6.jpg

Boyle bir konu bende acmistim. Bu kuru alani isitamazsin. Isitirsan erir. Yosunlasirsa kaplumbagalar onu isirir ve koparir. Bogazija filan takilir mazallah.

Uygun değil. Belirtilenler haricinde zaten suya salınım yapar.

Cvp: Böyle bir kuru alan sağlıklı mı ?

salınım olayını bilmiyorum ama hayvanlar ot türevli yiyecekleri yiyene kadar yosun tutsa dahi ısırmaya çalışmaz. ama ot olayına girerlerse paramparça olacağı kesin. tabi lambanın vereceği ısı itibariyle eriyip salınım yapabilmesi mümkün.

ninjakaplumbağa19: BU RESİMİ GOOGLE'DAN ALDIM BENİM DEĞİL.
Ve diğer yorum yapanlara da teşekkürler.
Bana suyu yüksek tutabilmem için bir kuru alan yapımı fikri vere bilir misiniz ?
Çünkü benim kuru alanım kaya. Yanlarından çıkış var.

http://www.google.com.tr/imgres?q=kaplumba%C4%9Fa+kayas%C4%B1&um=1&hl=tr&biw=1366&bih=667&tbm=isch&tbnid=hvuERpsVe1jj8M:&imgrefurl=http://varolpetmarket.com/%3FnewUrun%3D1%26Id%3D599737%26CatId%3Dbs384339%26Fstate%3D%26/kaplumba%25C4%259Fa-kayas%25C4%25B1&docid=UlmyhipNTFKHwM&imgurl=http://varolpetmarket.com/FileUpload/bs384339/UrunResim/13248997.jpg&w=300&h=300&ei=8frOUafFBMbbsgan74HACg&zoom=1&ved=1t:3588,r:7,s:0,i:96&iact=rc&page=1&tbnh=177&tbnw=177&start=0&ndsp=15&tx=126&ty=82

BUNDAN İŞTE. AMA SUYU YÜKSEK TUTAMIYORUM.

kuru alanın altına kum takviyesi veya düz taşlar konarak yükseltilebilir.

Daha önce böyle bir sistemi bardak üzerine oturttular ve kullandılar. Ağzı altına göre geniş olan bir su bardağını ters olarak bunun iki ucundan altına yapıştırıp suya koyabilirsin.

cam çay fincanlarından siliconla yapıştırılabilir. ilerde siliconu ayırmak camdan kolay olur. porselen koyarsan sırı sökülebilir.

Malzemeyi belirtmemişim, iyi hatırlattın Cem. Kullanılan bardak camıda kalın olsunki kaza bela olmasın.

ben akvaryum üstü camdan kuru alanın kenarlarını zımpara ile geçtikten sonra siliconla üstünden geçtim. çarparlarsa yumuşak silicona denk gelsinler diye. yapılırsa batuhanın dediği gibi bu tip bir şeyde düşünülebilir.

Rodajlı cam bu konuda çok iyi. Yada camın kenar ve köşeleri taşlanmalı. Ben su içinde kalan yerleri taşlada kaplayıp görmelerini sağladım. En azından ani dönüş ve kaçış olduğunda görmemezlik etmesinler.

Geri