Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bu kurun alan zararlı olabilir mi?

hendrixster

Altın 5 Üye
Selamlar ,

Bu maddenin ( bu marketlerden tavuk , etlerin koyulduğu malzeme ) tamamı değil ama bir kısmı bile ols zararlı olabilir mi? Aklımda tamamen halı kaymaz ilede kaplamak var ? Konu hakkında ki görüşleriniz nelerdir acaba ?

Teşekkürler.

DSC_0062.jpg

Cvp: Bu kurun alan zararlı olabilir mi?

Bu tabaklar strafordan yapılıyo Bu madde suya herhangi bi kimyasal salınım yapmaz ama çok dayanıksızdır. kaplumbağan bundan bi parça ısırıp yutarsa sindiremez ve bağırsaklarını tıkayıp öldürebilir Zamanla tırnak darbeleriyle suya ufalanmış parçalar düşebilir kaplumbağada bunları yem sanıp yiyebilir. Tabi bu söylediklerim en kötü ihtimaller. Her zaman olabilecek en kötü senaryoları düşünerek temkinli hareket etmekte fayda var

Evet bu malzeme olmaz. Bence hızlı hareket etmek için bir kaç kaya kaynatıp kuru alan yapın. Daha sonra cd kabından daha uygun bir düzenek yapabilirsiniz.

Bunu halı kaymaz ile kaplasam? Nasıl olur ?

AEK' Alıntı:
Evet bu malzeme olmaz. Bence hızlı hareket etmek için bir kaç kaya kaynatıp kuru alan yapın. Daha sonra cd kabından daha uygun bir düzenek yapabilirsiniz.

Cd kabı işini bir denedim de nedense vantuzlar bana çok sağlıklı bir çözümmüş gibi gelmedi , içime sinmedi:(

Cd kabını bende uygulamadım. Gündüz komple olmadığım için yerinden çıkmasını falan göze alamadım. Dediğim gibi kayalardan kuru alan yapabilirsiniz. Benim eski konularımda ilk akvaryumun resimleri mevcut. Hatta hala kullanıyorum.

Tüm malzemelerimi aldım , yarın değişim işlerine girişiyorum , kayada arayayım umarım bulabilirim:)

orçun ben şu anda inşaatlarda kullanılan pembe straforu (kalınlık 3 cm) kullanıyorum. yalnız sakıncası su ışık vurması sebebiyle yosunlanıyor. bu yosunda hayvanlara cazip geliyor. seninkiler ufaksa sorun yok. bitki alışkanlığı başladığında dalıyorlar. benimkilerin bitkiye başlamalarını bu sayede ve yosunlanan deniz kabuklarını temizlemeleriyle öğrendim dişlemeye başlamıştılar. şimdi ufak bir yosun başlangıcı olduğunda hemen o kısmı maket bıçağıyla alıyorum. bu sayede ısırmıyorlar. tabi şimdilik idareten duruyor. senin gösterdiğini kolayca parçalayacakları gibi yutma ihtimalleride var.

Evet haklıısn , yani ısırsa ısırır arçalarda dün bir tane dekor almıştım .kendinden 10 kat büyük herhalde yoluna çıktı :)) bi baktım akvaryumda dekor oynuyor kapluş yok:) Çok güçlü yavruda olsalar:))

Zorunlu olmadıkça yapay hiç bir şey koymama taraftarıyım. Güzel bir kaya parçası doğal bir dekorasyon sağlayabilir. Bu sebeple yapay bitki olarakta ipek yapraklıları tercih ediyoruz. Plastikten mümkün olduğunca kaçınmalı.

zararlı suya salınım yapar halı kaydırmazla kaplasan bile

eğer ucuz yollu halletmek istiyorsanız bu tabaklardan değilde "sert straforlardan" alın, üstünü ince gözenekli halı kaydırmaz ile kaplarsanız vanilyanın bahsettiği olay gerçekleşmez...

Geri