Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bu yemlerle nasıl bir beslenme programı uygulamalıyım?

samet52

SKF Delisi
merhaba arkadaşlar elimde

jbl rugil
jbl calcil
jbl agil
jbl probaby
tetra reptomin
sera raffy mineral

(gemma turtle stick ( acil olduğu için orduda bir tek bu vardı ondan aldım ) ve pets family turtle stick (kaplumbağayı alınca verdiler ) de var ama onları kullanmak istemiyorum

bunlarla nasıl en sağlıklı bir program uygulamalıyım vereceğim miktarı ben kafa hacimlerine göre ayarlayacağım

vitamin olarak deep fix vitamin ve multivitamin olarak eczaneden aldığım sanasol multivitamin şurup var ve devit3 var

iyi bir program için yardımcı olursanız sevinirim :)

bir de paket olarak aldığım karides de var gerçi jbl probaby de karides :)

Cvp: Bu yemlerle nasıl bir beslenme programı uygulamalıyım

Gün gün hesaplayacak olursak daha rahat bir oran yapabiliriz. 5 gün tetra reptomin, 2 gün jbl probaby, 1 gün de kalanlardan birini her seferinde değişerek verebilirsiniz. Bence en uygunu bu.

Bende belirttiğiniz vitaminlerden devit 3 hariç hiç biri yok. Sera yada JBL vitaminlerini tercih ediyorum. Devit 3 uvb lambanız var ise doz aşımına sebep olur. UVB lamba yok ise haftada bir kez yeme damlatarak ağızdan verebilirsiniz.

uvb lamba sipariş ettim fakat hala gelmedi hizlial.com pet shop konusunda çok yavaş gerçekten o gelince devit 3 ü keserim , toplam 8 gün yani diğerlerini ekstra mı vereceğiz mesela

pazartesi tetra reptomin
salı jbl pro baby
çarşamba tetra reptomin
perşembe tetra reptomin
cumajbl pro baby
cumartesi tetra reptomin
pazar jbl agil,rugil,calcil,sera mineral

3 günde 1 vitamin

uygun mudur

jbl agil,rugil,calcil,sera mineral haftada 2 kere verilmeli mi acaba çünkü bu yemlerde ekstra mineral kalsiyum gbi maddeler var

RE: Bu yemlerle nasıl bir beslenme programı uygulamalıyım

Dikkat ederseniz 8 günlük bir döngü yazdım. Yani program kayarak gidecek. Yazılan o çoğul yemler haftada iki kezde berilebilir. Bir ana yemi bunlardan biri ile değiştirebilirsiniz. Yani dört gün reptomin, iki gün katides, iki gün bu karışık yem grubu. Ama haftalık değil sekiz günlük döngü yazdım. Aksi halde daha karışık olur.

Vitamin hftada bir kez verilmeli.

teşekkürler aynen o şekilde yapacağım

Geri