Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bugün kaplumbağama Tetra Reptomin aldım ama yemedi. Ne yapmalıyım?

soner231

Bronz 1 Üye
Arkadaşlar bugün kaplumbağama Tetra ReptoMİN aldım; ama yemedi ne yapmalıyım ?

Cvp: arkadaşlar bugün kaplunbağama tetra reptomin aldım ama yemedi ne yapmalıyım ?

Kaplumbağan küçükse ufak ufak kırıp yedirmeye çalış. Yinede yemezse bir kaç gün aç bırak o zaman iştahla yiyecektir.

Cvp: arkadaşlar bugün kaplunbağama tetra reptomin aldım ama yemedi ne yapmalıyım ?

Evet yavru ikisi de kırdım öyle verdim yine de yemedi.

Bir kaç gün aç bırakıp öyle vermeyi deneyin. Ya da eğer eski yemlerinin kutusu duruyorsa yeni yemlerini eski yemlerinin kutusuna koyup kokusunun sinmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle kaplumbağalar yeni yemlerini yadırgamazlar.

Cvp: bugün kaplumbağama tetra reptomin aldım ama yemedi ne yapmalıyım ?

Yeni yemlere alışmaları zaman alıyor. 2 gün yem vermeyin. Sonunda yiyecektir. Bir de vermeden önce karidesin iinde 2 dakika bekletin, kokusu sinsin. Bir de öyle deneyin.

Benden önce Emre söylemiş :)

yardımınız için çook teşekkürler

Benmde elime bugün geçti tetra reptomin benmkiler tam bi canavar tereddüt bile etmediler :)

kaplumbağalarınız küçükse yadırgamaları normaldir.2 gün aç bırakıp birde öyle vermeyi deneyin.kolay gelsin:)

Cvp: Bugün Kaplumbağama Tetra Reptomin Aldım ama Yemedi Ne Yapmalıyım?

1 gün aç bırakın. öyle deneyin

Geri