Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bunlarda benim cocuklar (1 res, 1 tam bilmiyorum)

SedatSezer

Bronz 4 Üye
Selam arkadaslar.

8-9 yildir beraber oldugum arkadaslarin fotograflarini ekledim. Birtanesinin res oldugundan eminim ama digerinin cinsini bilmiyorum. Hem kaplumbagalarimi size tanitmak istedim hemde cinsi konusunda bana yardimci olabilceginizi dusundum. Cinsinden emin olamadigim kaplumbagam daha koyu renkli ve boyun rengi sariya yakin.

Cinsini tam bilmedigim erkek res olan disi. Erkek her nekadar hergun kur yapio sansini denesede farkli cinslerden olduklarindan midir bilmiyorum disi hic yuz vermiyor.

Yakinda yeni bir akvaryum alicam eski yuvalarinda birkac fotograflari olsun sizinlede paylasiyim istedim.

[IMG]mailto:/2wr11n7.jpg*

[IMG]mailto:/14weu7n.jpg*

[IMG]mailto:/osu2x3.jpg*

[IMG]mailto:/xm7f6e.jpg*

[IMG]mailto:/2mpyl8z.jpg*

[IMG]mailto:/2q1ewc7.jpg*

[IMG]mailto:/behf9d.jpg*

[IMG]mailto:/2v0o6tt.jpg*

Cvp: Bunlarda benim cocuklar (1 res, 1 tam bilmiyorum)

maşallah :)

ikiside res. erkek olan kavun içi mi resimde mi öyle çıkmış. kırmaya benziyor.

cem' Alıntı:
ikiside res. erkek olan kavun içi mi resimde mi öyle çıkmış. kırmaya benziyor.

Yanaklari sariya donuk oldugu icin kabuk rengide daha koyu oldugu cinsinde supheye dustum. Yanak rengine Kavunici diyebiliriz.

Aralarindaki farki daha net gormek acisindan..

[IMG]mailto:/244e58k.jpg*

kabuk üstü desenler yeşile, kahverengiye ve maviye çalan renklerde olabiliyor. alt bağalar aynı ise restir.

cem' Alıntı:
kabuk üstü desenler yeşile, kahverengiye ve maviye çalan renklerde olabiliyor. alt bağalar aynı ise restir.

Bagalar ayni. Yardiminiz icin sagolun simdi daha netlesti :)

Son resimde sağdaki doğrudan res. Soldaki çok canlı kırmızıya ve açık renk kabuğa sahip. Sanki o daha çok rio grande kırması yada rio grande olabilir.

Maşallah çok güzel.Aynı benim Sanyu sandım.

Geri