Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bunlarda Benim Çocuklarım :) Kabuk Yorumlarınızı Bekliyoruz.

AlperDeniz

Bordo Bereli
Merhaba arkadaşlar,
Akvaryumumuzu değiştirdik :) Size göstermek istedik :) :) Bakalım beğenecek misiniz?
Not!:
Süslemem daha bitmedi , haftaya bitiririm :)

Gelelim Resimleree :)

Kabuğu daha siyah olan Sammy , diğeri de Bobby :) Kabuk yorumlarını bekliyorum ona göre yazarsanız sevinirim.

Akvaryumumuz Nasıl ?
mailto:/img812/613/img0005ycy.jpg
mailto:/img826/7461/img0031lv.jpg
mailto:/img52/9706/img0027sw.jpg
mailto:/img600/3346/img0025mz.jpg
mailto:/img195/7168/img0023buf.jpg
mailto:/img189/9017/img0019po.jpg​
img0018tz.jpg

mailto:/img705/8682/img0017lgq.jpg​

Eksiklerimi konu altından söylerseniz sevinirim :)

Cvp: Bunlarda Benim Çocuklarım :) Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Akvaryum ve kapluşlar çok hoşuma gitti :) Yanlız, kaplumbağalar birbirine kolay alıştı mı? Leonardo'nun yanına bende bir arkadaş alacağım ama endişeleniyorum,o çok agrasif :/

Evet evet. Sammy benimle 1.5 aydır var.Booby'i alalı 1.5 hafta oldu. Birlikte yüzüyorlar hatta.Çok iyi anlaşıyorlar :) Hiç ısırma yok.

Merak etme Sammy'de çok agresifti :)

Yazın Leonardo'ya kanka alacağım inşallah anlaşırlar ^^ Kıskançlık krizi tutuyor bazen kapluşları :D

Cvp: Bunlarda Benim Çocuklarım :) Kabuk Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Evet haklısın tutabiliyor :) Yem veriyorum küçüğe birazcık çekingen o diğeri geliyor sıpa elimi ısırıyor eşşek :)

Güzel bir yaşam alanı oluşturmuşsunuz :)

Teşekkür ederim Umut Bey. Bizim görevimiz sonuçta :) Umut Bey kabukları nasıl ? Birisi 1.5 aylık diğeri 2 haftalık.

gazoz' Alıntı:
Akvaryum ve kapluşlar çok hoşuma gitti :) Yanlız, kaplumbağalar birbirine kolay alıştı mı? Leonardo'nun yanına bende bir arkadaş alacağım ama endişeleniyorum,o çok agrasif :/

Ben Patrick'in yanına bir ufaklık aldım ve baya sorun yaşadım. Hatta yemlerken hala Patrick'i köşelerde oyalamam gerekiyor yoksa Elroy yiyemiyor. Patrick alıştı tek başına hüküm sürmeye, biraz zor geldi ilk başlarda. Isırmaya falan kalktı ama şu an işler tam tersine döndü. Elroy'u akvaryumdan alamıyorum Patrick bana saldırıyor :) Biraz zor bir yol ama düzene giriyor sonradan korkulacak bir şey yok :)

Kapluşların kişiliklerine göre değişir ama. Sizin şansınıza kalmış o.

Alper kabukları sağlıklı görünüyor renkleri de güzel, zaten bir tanesinin büyüdüğü belli kabuk aralıkları siyahlaşıp açılmaya başlamış, diğerinde de zamanla olacaktır aynı durum :)

:) Teşekkür ederiz Umut. Uzun yıllar yaşarlar inşallah.

İyi baktığınız sürece uzun yıllar beraber olursunuz.

Elimden geldiğince bakıyorum en iyi şekilde. :)

Cesaretlendim artık,alıyorum yaza doğru bir kapliş daha :133:

Küçük kapluşlar çok şanslı. :) Kabuklarında ben bir sıkıntı göremedim. :)

nameste108' Alıntı:
Küçük kapluşlar çok şanslı. :) Kabuklarında ben bir sıkıntı göremedim. :)

Teşekkür ederiz :) İnşallah sıkıntıda olmaz :)

Peki bir eksiğim var mı akvaryumda?

Isıtıcı lamba göremedim kuru alanda. Kuru alanı 32-33 derecede tutacak bir lambaya ihtiyacınız var sanıyorum. Onun dışında güzel bir kuru alana ve kaplumbağalarınız için yeterli bir akvaryuma sahipsiniz. Yem olarak ne kullanıyorsunuz?

Seralari kullaniyorum. 3 cesit. Lambam var ama baglayamadim oraya onun icin cozum bulucam yarin :)

Cvp: RE: Bunlarda Benim Çocuklarım :) Kabuk Yorumlarınızı Bekliyoruz.

MurtaZa' Alıntı:
Seralari kullaniyorum. 3 cesit. Lambam var ama baglayamadim oraya onun icin cozum bulucam yarin :)

Bu bağlamda hiç bir eksiğiniz yok. Tek takıldığım konu suyun üzerinde ya da kuru alanın üzerinde dairesel parlamalar var, bu parlamalar flaştan mı kaynaklanıyor? Öyle değilse sadece tahmin etmiş olayım ama öyle ise lütfen kaplumbağalarınızı flaş ile fotoğraf çekmeyin. Flaş onların gözleri için oldukça zararlı. Güzel bir yaşam alanı ayrıca altını çizmeden geçemeyeceğim uzun ömürlü olmaları dileğiyle...

Ya isigi dogru yonden alamiyordum karanlik cikiyordu o yuzden boyle yaptim :) bir daha yapmam

Ya birde derece aldim. Denemek icin koltuk altima koydum 36.5 cikti. Suda 29 derece gosteriyor. Elimi suya sokuyorum su soguk geliyor hangisi normal anlamadim.

Geri