Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Buyuk akvaryuma gectim kuru alana henuz cikmadilar

Cvp: Buyuk akvaryuma gectim kuru alana henuz cikmadilar

başta benmkileride çıkmıyorlardı..korkuyorlar ama etrafı tanıdıktan sonra zamanla çıkarlar..taşların tepeyi tırmanıyordu bnmkiler

aynen, zamanla alışırlar..

Zamanla alışırlar . Gerçi kaplumbağadan kaplumbağaya değişir ama benimkiler 4 - 5 gün hiç çıkmadılar :)

Bulundukları yere fazla girilmesi alışmayı zorlaştırır. Benimkiler hala bulundukları yere girdiğimde suya atlıyor.

ısıtıcı lamba sabahtan akşama kadar açık kalsın, çıkarlar. karma olanı o kadar saat tutmayın tabi.

Ortama çok girmiyoruz ama bir de şöyle düşünüyorum; çok yalnız kalırsa insanı hepten unutuyor akvaryumun içindeyken bile kaçacak yer arıyor. Bizi görerek alışsın istiyorum.

aslında ikili almakta fayda var. sıkıldılar mı birbirleriyle oynuyorlar. ben ikiside dişi diyordum ama büyük olan erkek gibi gözüküyor. tek belirti kuyruk kalınlığı ve uzunluğu başka birşey yok. geçen bakıyorum gizlice, iki elleriyle birbirlerini tutmuşlar kucaklaşır gibi, öpüşüyordular. daha yaşlarını yeni doldurdular.

Cem Bey bende de 2 tane.Ancak bizimkiler pek anlaşamıyor.Biraz cinsleri farklı.Birara kavga ettiler ayırdım şimdilik idare ediyoruz:)

o da problem. aynı cins olsada dişi mi erkek mi anlamıyorsun. kavun değil ki bir tarafını koklayasın. büyüdü mü ne çıkarsa şansına gibi bir durum var. aslında akvaryumları kafa kafaya verecen baka baka alışacaklar bir süre sonra.

Bendekiler 15 aydır beni görünce kuru alandan suya koşuyorlar. Sadece çizgili bana alışık. Sanırım birazda karakteristik bir durum.

Geri