Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Büyüyorlar :)

tosbik57

Bordo Bereli
Arkadaşlar benim tosbikler büyümeye başladı ve Idığın kabuğu degışiyo :)
Bu Idık

mailto:/19/n/n8pf0.jpg

Buda Bıdığım sizce kabuk deisimi baslamişmı ??

Nerde yorumlar ??? :)

Cvp: Büyüyorlar :)

Alttaki daha çok başında ama onda da değişim başlıyor.

Oda daha orta evreye dahi gelmemiş. Bence daha da açılacak, sonrada alttan gelen kabuğun bu siyahlığı gidip doğal canlı rengini alacak.

saolun Emre bey eski kabu genelde atamıyolar diyo duydum daha rahat atmasi icin mango kökü felan alayımmı .?

Mango kökü kaşınma ve kabuk dökme için avantajlı. Ama bu eski kabuğun ne kadar ayrıldığına bağlıda değişir. Sistemde ısıtma lambası ve uvb tam olsa dahi genelde tamamen atamıyorlar.

Bende en kısa zamanda halletcem ısitici filtre isini cumartesi kütahya dan bakicam isiticiya bulabilirsem yi bir sey alcam bide. Yemlerini alcam ama rugil yokmus heralde :(

Varsa alırsın, yoksada çok önemli değil. Şu açık karidese muadil bir ürün bulunması iyi olacak.

hiç görmedim. bence riske girme seranınkini al :)

.bu arada fiyatı: on sekiz buçuk. faceye baksan artık bide :)

Tetra zaten iyi bir marka gammarusu da iyidir ama ben daha once hic gormemistim turkiye de var miymis ?

billmiyorum tarayiciya yazdim bu cikti walla arastiricam Türkiye de varmiymis :)

billmiyorum tarayiciya yazdim bu cikti walla arastiricam Türkiye de varmiymis :)

Cumartesi sorcam petshopa varsa alcam haber veririm :)

kaplumbağaya devit mi sürdün jel mi kabuğu bayağı parlak çıkmış. yemde de piyasa da en fazla dolanan sera raffy I'dır bu yüzden yemi ve ileri tarihlisini bulman kolay olur.

Türkiye de tetra gammarus var. O sebeple yazmıştım gamarus için bu markayıda. Aşağıdaki konumda yemlerin resminde en sağdaki yem bunun 250 lik olanı.

mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagalarinda-beslenme-her-yas-icin.html

Protein oranı gammarusta yukarıdan aşağıya Sera, Tetra, Tropical diye gider. Jbl olanı hatırlamıyorum o sebeple nereye koyacağını bilemedim ama sera ve tetra dan düşüktü. Yüzde olarak sera 45, tetra 40 civarında protein oranına sahip diye hatırlıyorum. Çok fark yok. Tarih uygunsa alınır.

cem' Alıntı:
kaplumbağaya devit mi sürdün jel mi kabuğu bayağı parlak çıkmış. yemde de piyasa da en fazla dolanan sera raffy I'dır bu yüzden yemi ve ileri tarihlisini bulman kolay olur.

Yo Cem bey bisey sürmedim günes vuruyod o ara tosbikler yararlansin diye perdeyi sonuna kadar acmistim resim cekerkengunes vurdu kabuga. Yüzden parlak :)

Cvp: RE: Büyüyorlar :)

AEK' Alıntı:
Türkiye de tetra gammarus var. O sebeple yazmıştım gamarus için bu markayıda. Aşağıdaki konumda yemlerin resminde en sağdaki yem bunun 250 lik olanı.

mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagalarinda-beslenme-her-yas-icin.html

Protein oranı gammarusta yukarıdan aşağıya Sera, Tetra, Tropical diye gider. Jbl olanı hatırlamıyorum o sebeple nereye koyacağını bilemedim ama sera ve tetra dan düşüktü. Yüzde olarak sera 45, tetra 40 civarında protein oranına sahip diye hatırlıyorum. Çok fark yok. Tarih uygunsa alınır.

Saol Emre bey bulabilirsem alirim ama kütahya daki petshopta kaliteli yem varmi billmiyom insallah vardır :) .

Devit kc lira aliyim bari :)

Geri