Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Çakkıdı ile Hoppidi

Melodi

Yeni Üye
mailto:/2em33vq.jpg

Merhaba arkadaşlar.Bundan beş yıl önce almıştım kaplumbağalarımı.Birisi en başından beri fazla hareketli,diğeri ise korkak ve sessizdi.O sessiz ve korkak olanı aldığım gün arkadaşım yere düşürmüştü.Zannediyorum ondan..Belkide değil.
Gördüğünüz üzere hareketli olan diğerinin üstünde :D Hep böylelerdi.
Ve malesef.
Geçtiğimiz ay kaplumbağam öldü.
Bu çok kötü bir hismiş.
Şimdi hareketli olan tek başına kaldı.Ve canı fazlasıyla sıkılıyor gibi gözüküyor.
Sürekli akvaryumdan dışarı çıkmaya çalışıyor gibi camı tırmıklıyor.
Ne yapacağım bilmiyorum.
Yanına yeni kaplumbağa alayım dedim ama onun boyutunda kaplumbağa yok hep küçükler.
Küçük olursa,ona zarar verir falan diye korkuyorum..
Birde akvaryumlarınız nasıl,herhangi bir sistem ısıtıcı vs kullanıyor musunuzz?

Cvp: Çakkıdı ile Hoppidi

Başınız sağolsun öncelikle :( Akvaryumlarda ısıtıcı filtre ve kuru alan lambası kullanıyoruz.

başınız sağolsun . Bence yaanına alın benimmde kaplumbağam 5 yaşında yanında daha 1 aylık kapluşum var gayette iyi anlaşıyolar hiç bir sorun yok küçüğü üstüne çıkıp felan geziyo anlaşıyolar tavsiyem kaplumbağanız yalnız kalmasın :)

lebisusnac' Alıntı:
başınız sağolsun . Bence yaanına alın benimmde kaplumbağam 5 yaşında yanında daha 1 aylık kapluşum var gayette iyi anlaşıyolar hiç bir sorun yok küçüğü üstüne çıkıp felan geziyo anlaşıyolar tavsiyem kaplumbağanız yalnız kalmasın :)

İstisnalar kaideyi bozmaz, büyük kaplumbağalar genelde küçük kaplumbağalara saldırırlar. Hatta aynı boyutta olmalarına rağmen yeni kaplumbağaya saldıran kaplumbağalar bile var. Sizinkisi şans olmuş.

Belkide ama gayet iyi anlaşıyorlar :) ben çok memnunum bu durmdan

Bu her zaman böyle olmuyor.Yem yerlerken gidip ufaklığa saldırabiliyorlar.Onun boyutlarına yakın mutlaka bulunur.Biraz bekleyin ve araştırın.Ben tokat gibi bir yerde buluyorsam siz daha iyisini bulursunuz.Bana kalan minik kapluşun tırnağını kopardılar.Elini ağzından çekmesem eli de gidiyordu garibimin.

valla sizinkiler bayağ kötü durumda olmuş allahtan benim başıma öyle bişi gelmiyo .

Geri