Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Çanakkale'de 6 Yetişkin kaplumbağa

olivia-peter

Bordo Bereli
Çok fazla ümitli olmasamda belki! diyerek açıyorum konuyu.
Şehir merkezinde yer alan bir otelin lobisinde bir akvaryum içinde hemen hemen susuz bir halde yaşamak zorunda kalan 6 yetişkin kaplumbağa var. Daha önce bir havuzda yaşıyorlarmış, havuz kapatılınca otel sahibinin başına kalmış. Kesinlikle atmayı düşünmemişler, doğada yaşayamazlar diye salmamışlar. Şimdi çalışanlar besliyor arada bir suyunu değiştiriyorlar. Gerçi su yok gibi kabuklarını bile geçmiyor. Yaklaşık 1 yıldır takip ediyorum ama onlarında yapabileceği birşey yok. Elemanlar mecbur olduklarından uğraşıyor zaten ama onlar içinde zor. Akvaryum büyük.
Otel sahi alın ya da yardımcı olun diyor.
Ölçmedim ama tahminen 15 cm -20cm arasında değişiyorlar. 25cm bile olabilir.
Birşeyler yapabilecek olanlar ya da sahiplenmek isteyen çıkarsa iletişime geçebiliriz.
mailto:/b6vaeq.jpg

Cvp: Çanakkale'de 6 Yetişkin kaplumbağa

Otel sahibi ihtiyaçlarını karşılamaya yanaşmıyor sanırım ?

Aslında görsel anlamda da iyi fikir ama 6 tane! Çok büyük bir akvaryum gerekir. Bunu da yapamıyorlar. Sayı azalırsa belki akvaryum kurulabilir.

Trabzon a gönderebilirseniz altısını da sahiplenirim.

bence 2 3 tanesini sahiplendirip güzel bir akvaryum yapılabilir dediğiniz gibi

2-3 tanede kalsa birşey yapacaklarını sanmıyorum. Yapsalar bu kadar hayvanla da iyi kötü bir ortam düzeltmesi yaparlardı.

Ortamdan haberleri yoktu Cem, biz soyleyince ogrendiler ama 6 tane cok okadar buyuk akvaryum kuramiyorlar.
2-3 tane olursa var olan akvaryum duzenlenebilir belki.

Snapper, Trabzon'a 6 yetiskin hayvani nasil gonderebilirim hicbir fikrim yok?
Bakim kosullari nasil olacak?

Snapperın koşulları iyi neslihan iyi bakım konusunda şüphen olmasın. Tek sorun gönderilme durumu ya sen aracılık et ya da birebir görüştür.

Otobuslerle kargodan daha iyi olur olmadi 3 yada 3 otobuste gonder neslihan saatler icin snapperla konusmaniz lazim

Snapper' Alıntı:
Trabzon a gönderebilirseniz altısını da sahiplenirim.

Bu ay içerisinde Trabzon'a gidecek olan bir arkadaşımla gönderebilirim. Günü henüz tam olarak belli değil. ama zaten bir kaç kere gitme durumu olacak. Gerekirse 3er 3er de gönderebilirim.
Bugün otele uğrayamadım, sahiplenme kesinse onlara da bilgi vereyim.
Sonrasında gerekli iletişim bilgileri için haberleşiriz.

Cok mutlu oldum okuyunca,insallah yeni yuvasina kavusur bir an once zavalli kapluslar.

Sahiplenme konusu kesin, otel ile konuşabilirsiniz. Hepsini sahipleniyorum. Arkadaşınız altısını birden getirebilir. İletişim için [email protected] e mail adresimden bana ulaşabilirsiniz.

Snapper' Alıntı:
Sahiplenme konusu kesin, otel ile konuşabilirsiniz. Hepsini sahipleniyorum. Arkadaşınız altısını birden getirebilir. İletişim için [email protected] e mail adresimden bana ulaşabilirsiniz.

Otel ve eski sahipleriyle görüştüm daha iyi şartlarda olacakları için sahiplendirmeyi kabul ettiler, sadece yaşadıkları ortamın en azından bir fotografını görmek istiyorlar.
Gönderme işini de ayarlayınca ilgili mail adresinden iletişime geçerim.

siz bana mail adresi bırakın fotoları adresinize göndereyim.

Geri