Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

canım yatağıma çis yapma anımız ve sonrası ;))

DarKness_

Bronz 5 Üye
tabi sonra biraz utandık ama birbirimizi sevmeye devam ediyoruz :)

mailto:/4ujix1.jpg

mailto:/usk7q.jpg

mailto:/2ewfour.jpg

mailto:/262wch5.jpg

mailto:/23h0wec.jpg

mailto:/69dsa1.jpg

Cvp: canım yatağıma çis yapma anımız ve sonrası ;))

Güzel bir dişi :) Uzun ömürler versin

tesekkürler :) bu arada dişi olduğu bariz anlaşılır halde mi iddia konusu oldu da :) erkek diyenler de var kabuğunu görünce ama tırnakları biraz kısa sanırım bir erkeğe göre

Asla bir erkegın tırnak boyu bu kadar kısa olmaz :) Merak etmeyin bir dişi dostunuz var...

Arkadaşlığınız uzun yıllar devam eder inşallah :) Kapluşunuz kaç yaşında ?

evet teşekkür ederim umarım hepimiz uzun yıllar birlikte mutlu oluruz :) apaçi yaklaşık 2 yaşında çabuk büyüdü ve daha ne kadar büyüyecek merak etmiyo değilim akvaryum yetmicek böyle devam ederse :)

:) Bu arada akvaryumunuz dun da resimlerini bekleriz :)

canım yatağıma çis yapma anımız ve sonrası ;))

evet ben de kuru alanlara bakıyordum forumda, benim akvaryumda kaya var, biraz yer kaplasa da cam slikonlama olayını yapmadım şu ana kadar, ufakken ferah ferah yetiodu da şimdi büyüyünce arkasından falan geçemiyo artık, üstündeki alan kısmen yetiyo ama sizin yaptığınız gibi cam+halıkaymaz olayı iyi olur gibi geliyor bana.. Eski foto dan koyayım kaya aynı kaya, dipte kumları vs çıkardım temizliği zor oluyor diye, ısıtıcıyı da tam içeri yatırdım verimli olsun diye başka değişiklik yok ha bir de malesef fotodaki büyük olan erkek karettamızı akciğer üşütmesinden kaybettik o yok aramızda :( o ufaklık da yukardaki arsız oluverdi işte hayata tutunup :)

mailto:/n5sqhc.jpg

mailto:/2w3crjk.jpg

mailto:/2rm74sl.jpg

mailto:/f1a254.jpg

Benım akvarumun aynısı.. :) Güzel doğal olmuş böyle kalsın rahat edıyorlarsa

Yavrunuz da varmış :)

akvaryumlar aynı galiba evet ön camı yassı yüzey, büyüteç gibi oluyo hayvanlar için daha iyi.. Bu fotolar geçen senenin resimleri yeni resimleri de yakında paylaşırım :)

Tamam :) Bende yeni başladım bu sevdaya :) daha dün

hhe sana da kolay gelsin ben yenilendikçe paylaşırım senin setupları da görelim :)

Benım çok resım var bakabılırsınız bıraz araştır :) dhaa yenı koydum afacandan pozlar diye :D

evet gördüm, ceyran olmadıktan sonra bol bol gezdirmenin bir sakıncası yok dışarda heralde, ama tabi bu mevsimde :) zaten ben akvaryum dışına çıkarınca deliriyo, tek başına kabuğunu yere vurmak hoşuna gidiyo komşulara kadar ses yapıyo baktım gözünü ovuşturmalar sıklaşıyo sonra suyuna kavuşturuyorum çok fazla da ilgilenemiyorum ama tatlı hayvanlar cidden ;)

Kuru alana pek çıkarmıyorum aslında hıc cıkarmak ıstemıyorum hele yavruyken artık çıkarmayacağım çünkü farkındaysanız karadayken acaip haraketlenıyorlar hızlıca koşmaya başlıyorlar çunku korkuyorlar :( bılmem hıc rasladın mı guneslenırken yanına yaklaştıgınızda hızla suya atlıyorlar cunku korkuyorlar en azından benım afacan öyle

o zamanla alışıyo sana ya, benimki kovsam kaçmaz şu an mesela :D ufakken dediğin gibi ama evet, hem korkabiliyorlar hem de kabukları çok sertleşmediği akciğerleri çok gelişmediği için hasta olma ihtimalleri yüksek o yüzden soğuklarda falan ben de çok çıkarmadım hatta elime bile almadım diğer kaplumbağamız böyle üşüterek öldükten sonra.. Ama büyüyünce artık güçleniyolar, hatta öyle akciğer varki nefes alıp verirken yüzüme üflüyo resmen elime alıp yaklaştırınca :) bide elden besleme olayına alıştırmamıştım ben hiç, suya attım hep yemleri, akvaryum dışında yem yer mi bilmiyorum bugün elimle akvaryumuna yem uzattım kaptı hemen ama dışarda da alıştırmayı düşünüyorum bu olay da bir bağ kuruyo direk arada :)

Tabi zaman la alışıyorlar :)

KAPLUNBAĞAN BİR DİŞİ ALLAH UZUN ÖMÜR VERSİN :)

teşekkürler sude hanım, sizinkinin de ömrü uzun olsun inşallah :) uzunca bir dönem oğlum oğlum goçumm diye sevdik falan ama kulakları iyi duymuyo allahtan :D

Geri