Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Canlı yem vermek

Kdarkig

Bronz 5 Üye
Su kaplumbağaları için canlı yem vermek ne kadar uygun . Ben evde bazen kelebek buluyorum bunu kaplumbağama veriyorum yiyor fakat fazla vermek zararlı mı yararlı mı ? Haftada kaç tane kelebek yiyebilir ya da diğer canlılardan ? Kaplumbağam bir buçuk yaşında falan ve 7 cm kabuğu var.

Böcek türleri kesinlikle verilmez. Şehirde nir çok kimyasala maruz kalabiliyorlar. Bu sebeple çok çok zararlı. Taşıdıkları oarazit ve bakteriler cabası.

Biz forum olarak canlı balık verilmesinede karşıyız. Hem av olan hayvanın kaçma şansını akvaryumda yok ederek bir vahşete sebep oluyoruz. Hemde avcı kaplumbağanın doğadaki gibi zor şartlardaki avlanmasına katkıda bulunmuyoruz. Zaten verilecek süs balıklarınında ne tür olumsuz koşullar barındırdığı bilinmiyor. Tabi her tatlısu balığı uygun diye bir durumda söz konusu değil.

Kurutulmuş hazır gıdalar yeterince steril ve besin değeri içeriyor.

Hic böyle ne biliyim canlı bir hayvan, balık vs. verip avcı yeteneklerini geliştiremeyiz mi ?

Cvp: Canlı yem vermek

efe bu hayvanlar dışarıda veya gölde yaşamıyorlarki avcılık yeteneğini geliştirmeye çalışasın. zaten güdüsel olarak karakterleri böyle. yaradılış olarak saldırganlar. emrenin dediği gibi bu forum olarak tasvip ettiğimiz bir şeyde değil. bunun zararı başta sana olacak yem verirken parmağına saldıracak ki onu büyüdükçe yapıyorlar zaten. daha da coşacak. yemlerden soğuyacak; çift besliyorsan diğerine saldıracak. balık meselesi ile ilgili olarak teferruatı emre yazmış. haşare desen tamamen mikrobik canlılar. biz steril ortamda baktığımız içinde bağışıklıkları zayıf bu hayvanların.

Cem de yazmış bende tekrar yazayım. Tonlarca suyun olduğu gölde balığı yakalamak için sarfettiği efor çok fazla ve avlamak için yöntemler geliştirmesi gerekiyor. Balık içinde tam tersi kaçacak büyük bir alan ve saklanacak girintiler var. Akvaryuma balık koyunca hayvan kovalanırken daha 1 m gitmeden cama çarpacak, dönecek aynı şey olacak. Avlanan hayvanada yazık. İnsanlar vahşet olsun diye balık atıp seyrediyorlar sonra videoya alıyorlar. Size demiyorum ama bunu yapanlarda hayvan doğada canlı yiyor avlansın diyor. Gitsinler belgesel seyretsinler. Neyse konudan sapmadan tekrar söyliyeyim canlı yem her açıdan zararlı.

Geri