Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

canlı yem

icadrus

Yeni Üye
bugün arkadaşımdan öğrendim arkadaşım kapluşlarına haftada bir Lepistes yediriyo canlı şekilde daha hızlı büyüdüğünü ve faydalı olduğunu söyledi ne derece doğru sizede danışmak istedim kendi evinde Lepistes yetiştiriyo hatta yedirmek için

Cvp: canlı yem

Faydası büyük kapluşlara vicdanın el verirse git yedir faydası olur ben acıyorum balıklara vermiyorum ondan.

Canlı için başka bir canlı verilmesini uygun bulmuyorum...

Bir kaplumbağaya verebileceğiniz en uygun canlı yemlerden biridir lepistes. Ancak haftada bir değilde iki haftada bir verirseniz daha sağlıklı olur. Çünkü zaten verdiğimiz ana yem ve karideslerde yeterli protein bulunuyor. O yüzden lepistesi bizim yediğimiz hamburger-pizza gibi fast-food düşüncesiyle vermelisiniz. Yani bir bakıma kaplumbağanıza hediye olarak. Çünkü kaplumbağalar ete bayılırlar :)

Özellikle Avrupa ve Amerika'da canlı yem oldukça yaygın. Bir çok kişi bunları kullanıyor. Canlı yemlerin kurutulmuş olanlara göre daha besleyici olduğu bazı araştırmalarda da ortaya konulmuştur.

Canlı yeme karşı olduğumu bir daha belirtmek istiyorum..
Onun yerine kurutulmuş yemlerden önerebilirim..

Benim anca 200 ltrelik akvaryumum olursa balık atarım hiç değilse balık kaça bilir ama bu 50 litrelikte kaçamaz serkanla karolinde tek lokmada yutarlar ama bi gün deneyecem vicdanım kabul ederse.

Vicdanım el verse ne balıklar veririmde balığında bir canlı olduğunu düşünerek kıyamıyorum :(

Yada tatlı su balığıda verile bilir ala balık gibi.

Evet alabalık verilebilir ama lepistes,japon balığı gibi güzel görünümlü balıkların gözümün önünde parçalara ayrılarak yenmesine vicdanım el vermiyor :(

Kaplumbağalar öyle avcılardırki akvaryuma pırana koysan onu bile yiye bilirler hatta bir kere forumda bir arkadaş paylaşmıştı bu pirana olayını sanırım.

Geri