Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Caretta caretta'lardan hayata merhaba..

bumble bee

Bordo Bereli
Bugünde beğendiğim bir fotoğrafı paylaşmak istedim.

Caretta caretta'ların yumurtalarında, uzun bir yaşam çabasına merhaba pozları.

mailto:/img832/6866/vpgh.jpg

Birkaç yıl önce belgeselde izlemiştim ve görmeye değer. Yaşam olanağı bulabilmek için çok fazla çaba harcıyorlar ve büyuk çoğunluğunun denize ulaşana kadar hayatını kaybettiği geçiyordu belgeselde.
Fotoğraf gerçekten çok güzel :)

Cvp: Caretta caretta'lardan hayata merhaba..

Evet Merve dediğin gibi denize ilk ulaşma konusunda o tür sıkıntılar oluyor. Sana hiç bahsettim mi bilmiyorum ama ileride zaman ve durum olması dahilinde yapacaklarım arasında onları gidip doğal ortamlarında yumurtadan çıkış zamanını görmek ve onlara yardımcı olmak da var :)

Bir ara gazetenin birinde okumuştum. Sırf Caretta caretta'lar için özel bir kaç kişilik grup/dernek türü bir şey kurulmuş ve bu hayvanların yumurtalarında çıkma mevsiminde başlarında bekleyip, doğduktan sonra da onlara denize kadar yanlarında eşlik ediyorlardı. Diğer hayvanlardan koruyorlardı. Belki bunlara katılabiliriz

Bu gazetedeki yazıdan da bahsetmiştin. İnşallah ilerde bunun için fırsatımız olur da yapabiliriz. Hem çok değişik bir tecrübe edinmiş oluruz, hem de düşünsene onlar için ne kadar büyük bir yardım :)

Annem bu kaplumbağaların büyük bir hayranı.Nesillerinin azalmasından çok korkuyor.Ki inşAllah nesilleri azalmaz :59: :'( :breh: :hih:

Resim için çok sağol . Çok güzeller maalesef bir çoğu martılar tarafından kapılıyor yumurtadan çıkarken . Çok azı hayatta kalıyor . Bu yüzden geceleri yumurtadan çıkmaları çok daha sağlıklı .

Resim çok güzel Emin. İleride umarım bu hayvanlar için gönüllüler ekibine katılmayı gerçekleştirirsin.

İnşallah Sena. Nesillerinin tehlikede olması bir çok ülkenin yemek menülerinde de olmasından kaynaklıda olabiliyor maalesef. Sevmeyen yoktur herhalde bunları :)

Sadece martılar olsa yine iyi Emre, tilkiler sırf onların yumurtlama zamanın da bulunduğu sahil kesimlerini koklayarak tek tek bulup yok etmekte.

Temennilerine büyük bir içtenlik ile amin diyeyim Emre abi :)

Geri