Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Çift Kafalı Ejder : Son Mohikan :)

Cvp: Çift Kafalı Ejder : Son Mohikan :)

.. fazla yoruma gerek yok. umarım hayatlarından mutludur bu tospağalar. Rabbimiz neler yaratıyor..

aynen öyle Tugay.
İnşallah rahatlardır. Bunun yanında aşırı tatlılar :)

vidyoları falan varmı bu tiplerin fake olma ihtimali ?? yada realde gören ?

http://www.youtube.com/watch?v=PO-Armktj18

Bu firmanın ne olduğunu bir türlü anlamadım Şafak. Uzun zamandır bildiğimiz bir yer.

Ancak bu hayvanları genetik oynamalarla üretiyorlar. Yani ucube kaplumbağalar üretiyorlar. Çok çok yanlış ve hayvanseverlikten uzak bir uygulama. Hadi albino üretimini anlarımda bunları hangi zihniyetle yaparlar.
Bunlarda gen bozukluğu sebebi ve yaşamsal engeller sebebi ile ömür çok çok kısadır.
Örneğin bu hayvanlar nasıl yaşayabilir ki?
mailto:/i.asp?id=100200393&p=True-Siamese-Red-Eared-Sliders-for-sale
mailto:/i.asp?id=100200390&p=Two-Faced-Red-Eared-Slider-for-sale
mailto:/i.asp?id=100200391&p=Shell-less-Red-Eared-Sliders-for-sale

Yazık günah!!!

Aek ya kesinlikle katilmakla birlikte isvicrede baya yasli iki basli kara kaplumbagasi gormustum

Dehşet bence, Günah, normal değil yaşamını nasıl sürdürecek. Ama daha da dehşet olan bir tür gibi tanıtılması. Birde satışımı var? :w00t:

Aek nin verdigi linke bakinca gercekten hayret ettim buna bukadar para verip alan var bide demeki satanda alanda bu kaplumbagalar kadar engelli

2 tane midelerimi var acaba :D nası beslenir ki bunlar :D

bunlar ya dölleme esnasında veya yumurta halinde iken yüksek radyasyona tabi tutuluyor. sonuç ortada. talep olmasa bunlar yapılmaz.

bk6912' Alıntı:
2 tane midelerimi var acaba :D nası beslenir ki bunlar :D

İçerideki deformasyonu Allah bilir. Belki yemek boruları birleşiyor, belki aynı mideye iki yemek borusu giriyor. O siteyi inceleyince daha neler var görürsünüz.

bk6912' Alıntı:
vidyoları falan varmı bu tiplerin fake olma ihtimali ?? yada realde gören ?

bir amerikan sitesinde fake görüntülere denk gelmiştim ama onlar mesela 3 başlı veya çok ayaklı çok kuyruklu oynamalar bu iki başlılar gerçek.

hmm o bakımdan bilemedim abi.
Bilemediğimiz bir sürü cins var dünyada bende onlardan biridir diye düşündüm.
Büyük ihtimal dediğin gibi ya döl ya da döllendikten sonra radyasyon vb ısınlara maruz bırakılıp yapılmış olabilir abi

http://www.reptilecity.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=CTGY&Store_Code=reptiles&Category_Code=TURTLES

yabancı site ve istenilen bir çok kaplumbağa satışı varda işte Türkiye ye gelme sıkıntımıdır bilmiyorum :/

Bize uzakdoğudan geldiği için izinler vs derken ücretler aşırı yükselmiyor. Bunlar için ayrıca izin, belge vs almak gerekecek. Bu sebeple fiyatlar vergi ve ithalatçının alacağı kâr ile çok daha fazla olacağı için getirmek imkansız gibi. Yolda telef olacak hayvanların kaybını karşılamakta cabası. Bireysel her şeyini karşılayacağım getirin desen hayvan gelene kadar ölse gene problem.

aynen öyle abi burda 1-2 saatlık yol ıcın bısı olurmu dıye dusunuyoruz sonucta. Uzakdogudan gelıyor derken abi bir yerden alıyorsunda bıze mı demiyorsun yoksa :):):)

Aslında anavatanı Amerika kıtası olan bu hayvan ev ortamında beslenerek neredeyse tüm dünyaya yayıldı Şafak. Uzakdoğuda yüksek miktarda çiftlik üretimi var. Hayvana bazıları boşuna singapur kaplumbağası demiyor.

Farklı türleri getirtmeye çalıştık ama olmadı.

hmm anladım abi valla bu gidişle öğretmenlikten vazgecıp tam donanımlı bır petshop acıcam o olcak :):)

Geri