Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Çılgın&Şirin Yeni akvaryumları 70 cm!

KillerPrince

SKF Delisi 5. Seviye
Selam arkadaşlar perşembe günü saat 16:40 da gittigidiyordan 34akvaryum adlı satıcıdan 70cm akvaryum aldım fiyatı 43.90 cuma günü kargoya verdiler bugün geldi :) kargo 12,5 tuttu 43.90+12,5 =56.40 TL ye aldım geldiğinde açamıyacağız diye korktum çünkü tahta kutuya koymuşlar tahta kutu derken kapaklı filan değil üstte tahtalara çivi çakılmış heryeri tahtadan çivi çakılmış sonra kargocuya annem sordu adamda böyle bilgili bi tipti keserle açılır o dedi evdede keser yok sonra evimizin bekçisine gitti keser istedim var dedi eve geldi açtı 2 dakkada sonra bir kutu streç filmi harcamışlar resmen aç aç bitmedi sonra en sonunda çıkabildi akvaryum sonrasını anlatmıyacağım akvaryumu hazırladım saat 18 de tamammen hazırladım ısıtıcıyı koydum herşeyi bi baktım 30 dk sonra 15 derece su ve hiç artmıyor 3 4 saat sonra 23 24 gibi oldu bende dayanamadım koydum şuanda bile 25 derece anlamadım ısıtıcı 50 w bide termometreyi akvaryumun diğer ucuna koydum belki orası 25 dir sonra farkettimki ön sağ köşeden su damladı :breh: hemen elledim bastırınca su çıkıyor hemen içime bi sıkıntı düştü sonra kova koydum altına baktım damlıyomu 1 2 saat oldu damlamadı bende gittigidiyordaki satıcıya mesaj attım 2 yıl sızdırma garantisi veriyorlardı e daha 1 gün olmadı allahtan daha onaylamadım ürünü ama şu ana kadar hiç damlamadı neyse fotoğraflara geçeyim

Dıştan görünümü.
mailto:/s/3/whkq.jpg
Çılgın&Şirin
mailto:/s/3/whmd.jpg
Şirin yüzerken.
mailto:/s/3/whn2.jpg
Kuru alan&Termometre.
mailto:/s/3/whnn.jpg
Damlatan kısım :(
mailto:/s/3/whpv.jpg

Damlatan kısım şu ana kadar hiç damlatmadı ama bastırınca damlıyor ellemeyince damlama yok dıştan japon yapıştırıcısıyla düzeltebilirmiyim düzelirde kurusada sorun yaratırmı kapluşlara dıştan yapıştıracağım ama? küçücük şey içinde geri göndermek istemiyorum kolay bir çözüm yolu varsa tavsiyenizi bekliyorum :(

Cvp: Çılgın&Şirin Yeni akvaryumları 70 cm!

Bastırınca damlatıyor olayını anlayamadım ben. Nereye bastırıyorsunuz. Normal şartlarda içine su koyduğunuzda bir sızıntı var mı diye 24 saat bekletilir. Sorun yoksa kullanılır.

Bir de böyle durumlarda 3-5 litre su kaynatıp koyarsanız akvaryumun sıcaklığı istediğiniz duruma gelir. 50 Watt ısıtıcı 50 ve üstü litrelerde zorlanacaktır. 28 derece yapmayabilir.

son fotoğraftaki köşenin altına bastırıyorum.

Benim akvaryumumun aynısı. Akvaryum34 'ten aldınız galiba. Ben gayet memnunum akvaryumumdan. Hocam size tavsiyem suyun çabuk kirlenmemesi için dib'e ufak çakış taşları koymanızdır. Yoksa pislikler tutulmuyor dipte her harekette suya tekrar yayılıyor. Sızdıran yeri silikonlayabilirsiniz. Japon yapıştırıcısı silikonu daha da fazla eritecektir.

En mantıklısı ufak bir damlatma sorunu ise akvaryum silikonu ile o bölgeyi yamamak. Ama içinize sinmez ise geri yollayın.

Yalnız şuna da dikkat edin sıcak soğuk farkından terleme de yapmış olabilir akvaryum camı damlattığından emin olmak için 24 saat bekleyin.

Hayır 34Akvaryumdan aldım galiba ismi karıştırdınız bende memnunum çok iyi ama şu sızdırma olayı olmasa içtenmi slikonlayacağım dıştanmı ellemesem sızdırmıyor ama çok az bastırınca elime su geliyor hatta bantla bile durabilir dıştan bantla kenarı yapıştırsam bir sorun olurmu ? pazartesi akşamına kadar bakacağım birde garip olan şey ben ısıtıcıya tam damlatan köşenin üstüne koymuştum ufacık bi ısıdan zarar görmüş olamaz herhalde ? veya terleme böyle birşeymi acaba ? veya koli bandıyla bantlasammı ?

KillerPrince' Alıntı:
Hayır 34Akvaryumdan aldım galiba ismi karıştırdınız bende memnunum çok iyi ama şu sızdırma olayı olmasa içtenmi slikonlayacağım dıştanmı ellemesem sızdırmıyor ama çok az bastırınca elime su geliyor hatta bantla bile durabilir dıştan bantla kenarı yapıştırsam bir sorun olurmu ? pazartesi akşamına kadar bakacağım birde garip olan şey ben ısıtıcıya tam damlatan köşenin üstüne koymuştum ufacık bi ısıdan zarar görmüş olamaz herhalde ? veya terleme böyle birşeymi acaba ? veya koli bandıyla bantlasammı ?

benim dediğim de 34akvaryumdu zaten :D Akvaryum34 demişim yanlışlıkla ne olcak :eek:

Bastırsanda bastırmasanda akvaryumun hiçbir şekilde su sızdırmaması gerekir, üretimle alakalı bir sorun büyük ihtimal... garantisi varmış,ürünü değiştirmen en mantıklısı japonla falan olmaz ;)

Eminbey galiba terlemeymiş artık damlamıyor elimlede bastırdım kuvvetle elime su gelmedi terlemeydi anlaşılan içim rahatladı :) bakalım bugün kova orada duracak yarın sabah su olucakmı içinde çok teşekkür ederim :)

Evin içi sıcak olduğu için daha soğuk bir su koyduğunuzda camın bazı bölümlerine dış tarafta su damlaları oluşur. Bu normaldir. Bir de ısıtıcınız yetmeyebilir; eğer oda soğuk ise. Genelde ısıtmalı yerler için 1litre başına 1 watt, soğuk yerler için ise litre başına 1.5watt öneriliyor. Güzel bir kuru alan, kum veya taş ve yapay bitkilerle güzel bir akvaryumunuz olacaktır :)

Şüphelendiğin yere bantla selpak yapıştırıp bir süre bekletipte kontrol edebilirsin, selpak ıslanmamışsa kafana takacak birşey yoktur :)

Akvaryumunuz hayırlı olsun :) Alıcam demiştiniz kısa sürede edinmişsiniz çok iyi olmuş :) İçini de düzeltip iyi bir kuru alan elde ederseniz değmeyin kapluşların keyfine :)

Evet emin bey haftada tam anlamıyla güzelleştireceğim galiba yarın juenden alışverişimi yapmak zorunda kalacağım çünkü 50 w yetmedi 25 derece şuan ısıtıcı 30 a ayarlı acaba 35 yaparsam 30 olabilirmi ? kuru alanı bir kişi konu açmıştı 2012 model kuru alanımız diye tavuk alt tabağından yapacağım marketlerde tavukların altında tabak olurya plastik halı kaydırmazla kaplayıp askılı vantuzun askısını tabağın kenarlarına batırıp cama yapıştıracağım altıda boş kalacak şimdilik idare edeceğim juenden slis kum roxin çelik ısıtıcı 100 waat filtre atman at 101 veya 103 birazda süs bitki
Kerberos deneyeceğim.

Arkadaşlar şu 2 günü nasıl geçirmeliyim sıcaklı 25 ne yapacağım 25 derecede hasta olurlarmı ?

Ben anlamadım :D Ama 25-26 derecede bakanlar var sorun olucağını sanmıyorum. Bende şimdi yavaş yavaş sıcaklığı düşüyorum 26 derece şuan mesela benimki. Çünkü sizde bende Missisippi alıyoruz ve bu durumda sıcaklığı düşürmek zorundayız. Fakat ben neden 25 derece tuttuğunuzu anlayamadım. Isıtıcı mı bozuk ?

Hayır akvaryum büyük olduğu için 50w yetmedi şuan ısıtıcı 30 derece ama dereceyle ölçtüğümde akvaryum 26 derece

26 derecede bir problem yok bence Missisippi geliceği için onada hazırlık olmuş olur. Fakat 27 derecede tutun şimdilik isterseniz. 100 Wlık ısıtıcı mı alıcaksınız ?

Bilmiyorum juenden alacağım acaba 100 waat ısıtırmı hemen ? yoksa 200w mi alsamki ?

Melih bey ben de 100W almayı düşünüyordum ama ileride olası bir akvaryum büyütme işleminde bir ısıtıcı daha almak istemediğim için 200W bir ısıtıcı almaya karar verdim. Fazla mal göz çıkartmaz hesabı. Daha kısa sürede ısıtır zaten istenilen ısıya ulaşınca kendi kendine kapanacağı için fazla bir elektrik sarfiyatı da ortaya çıkmaz.

dostum akvaryum silikonu alıp içten silikonla az bir yerini sorun olmaz normal silikonla dıstanda yapabilirsin sorun olmaz, gecen sene bende de vardı aynı sorun yaptım ve bir sorun olmadı, canını sıktıgına degcek bir kusur değil rahat ol =)

Akvaryumunuz hayırlı olsun.Su damlattıgına emin olduysanız ürünü onaylamadan değiştirilmesini talep etmeniz en mantıklısı

Geri