Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Çirkinin iştahı

Dilan1903

Taç 2 Üye
Benim ufak res çirkin bu aralar yemek yemiyor sabah 2 stick yem akşam da aynı şekilde bol bol onun dışında Kum yiyor bunun sebebi ne olabilir ?

Kum yiyor ise ya kabızlık, parazit ya da mineral eksikliği kum yedirir.

Mineral yem veriyor musun

Bir de haftada iki defa marulun körpe yapraklarından ver.

Her cuma 2 afet mineral yem veriyorum fakat yem yemeyi pek tercih etmiyor yem yer yemez gidip Kum yiyor

2 adet olcaktı

Dışardan yiyecek veriyor musun ?

Minerali bir ay boyunca haftada iki defa 4 adete çıkar. Her öğün diğerlerini de iki stick veriyor isen 1 artır. Mineral yem iştahını açar.

Normalde sabah 5 adet akşam 5 adet veriyorum fakat yemek yemeyi tercih etmiyor kendi isteğiyle sabah 2 akşam 2 adet yiyor. Tatile gittik yer degisiminden dolayi suratsız da yemedi anladım yerlerini yadırgadıklarını döndük suratsız deli gibi yiyor ufaklık 1 haftadan fazla oldu yemiyor 2 adet yem ve yemeden sonra hemen kuma saldırıp Kum yiyor

5 adette devam et o zaman. Minerali haftada uzak günlerde iki gün yap ama 1 ay boyunca. Elinde devit damla varsa veya yoksa zeytinyağından bir damla ağzına damlat. Bir hafta sonra bir damla daha. Kabız olma ihtimali var gibi.

Bu arada halsizlik yüzmede farklılık var mı onları da takip et.

Halsizlik ya da tavirlarinda bi tuhaflik yok sadece yemek yemiyor devitim var ondan kullanırım 2 hafta haftada 1 kere uygulıycam minerali de aynı gün değil 2 adet ama farklı günlerde vericem

Evet minerali uzak günlerde ver. Pazartesi perşembe gibi misal. Devitin son kullanma tarihine bak. Geçmişse verme. Ama çöpe de atma kabuk için lazım olduğunda kullanırsın. Kabuk için tarihin geçmesi önemli değil.

Bide çirkin plaka değiştiriyor 3 adet çıkarttım ondan plaka onunla ilgili bi durum değildir dimi ?

Hayır plaka ile alakası yok.

Tamam 2 hafta kadar dediğinizi uygulıycam sonucunu tekrar yazarım olumlu ya da olumsuz olarak. teşekkür ederim

İlk hafta dediğinizi uyguladım tekrar uygulıycam fakat hala yemeği 2 adet falan yiyo bişe gozlemledim yemeği ayrı kapta veriyorum akvaryuma koyuyorum koyar koymak kuma gidiyor hemen Kum yemeğe başlıyor

Her yemekten sonra mutlaka Kum yiyor

2 gün arka arkaya mineral yem verip dene.

Hayvanın sindirim yada boşaltım sistemiyle ilgili bir sorunu var. Kum yemesinde sakınca yok. Her gün bir damla zeytinyağı damlat ağzına. 4 gün devam et.

Tamam onu da deniycem

Fakat damlatirken ağzını açmıyor içine giriyor mudur ?

Az da olsa girer. Çay kaşığına damlatıp ağız aralığına geçirebilirsen aradan rahatça akar. Ama dikkat et ağzının kıkırdak yapısı deforme olmasın.

Geri