Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Çok karides veriyorum

smrotx

Bronz 4 Üye
Çok karides veriyorum bir sorun yaparmı kabukda filan ? Normal stick yemi pek göremiyorlar ama karidesleri çok görüp yiyorlar . Çizgiliye çok veriyorum sorun yaratarımı yakında seranın yeni ürünlerini alıcazda, Resim de normal yemdense karidesi görüp yiyor, Sticki zar zor yediriyoruz dibe battığından dolayı

Cvp: Çok karides veriyorum

Stick yem yenmediği zaman parçalanarak dibe çöker aksi durumda suda yüzer.
Verilen yem kafa hacmi kadar olmalı.Kurutulmuş olan yemler stick yemlere oranla daha az yağ oranına sahip olsa da daha fazla protein içerdikleri için fazla verildiğinde yağ olarak depolanır.

Su Kaplumbağalarında Beslenme isimli konuda ayrıntılı bilgiler mevcuttur.

aşırı protein kabukta deformasyon yapar hayvan gut hastalığına yakalanır. haftada 2 günü aşma. diğer yemleri elden yedirmeye çalış. stick yem yemezler ise karides yani gammarusu kes. sürekli bu stick yemlerde diret. ilk günler inat edebilirler ama sonunda yiyeceklerdir. bu süreçte aç kalmaları sorun değildir.

Tamamdır tetra reptomin bize yetermi ?

raffy P de olsun. içinden kırmızı mineralleri ayırıp ayrı günde verirsin. hatta bunları yemeye başlayınca agilde alırsın.

tat olarak reptomindense raffy P gammarusa daha yakın tatdadır.

Geri