Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

dağcı keşef :)

batukar

Bronz 1 Üye
[video=dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/xo45rt_daycy-kaplumbaya_animals[/video]

Cvp: dağcı keşef :)

Kaplumbağanız çok tatlı tırmanışına çok şaşırdım doğrusu nazar değmesin :)
Fakat önemli bir uyarıda bulunmak istiyorum; kaplumbağaları bu tarz koltuk halı gibi yerlere koymak özellikle bu kadar küçük kaplumbağalar için büyük hastalık riski taşır. Bu tarz yerler mikrop yuvasıdır çünkü. Uyarma gereği hissettim.

ecemkoten' Alıntı:
Kaplumbağanız çok tatlı tırmanışına çok şaşırdım doğrusu nazar değmesin :)
Fakat önemli bir uyarıda bulunmak istiyorum; kaplumbağaları bu tarz koltuk halı gibi yerlere koymak özellikle bu kadar küçük kaplumbağalar için büyük hastalık riski taşır. Bu tarz yerler mikrop yuvasıdır çünkü. Uyarma gereği hissettim.
ilk gun cektim bunu o zaman bilgili degildim fakat koltuk yeni süpürülmüstü üzerinde kıl yün vb yoktu zaten simdi elime bile almıyorum birşey olmasın diye teşekkürler yorum için :)

Benimkiler de 90 dereceye çok rahat tırmanıyorlar, koltuk üzerinde polar serili. Sonra koltuğun tepesinden akvaryuma doğru gidiyorlar :) Çok şirin :)

Ahaha güzel :D benimkide tırmanabiliyor :D ama artık evin içine çıkarmıyorum mikrop kaptığını öğrendim :)

Genelde yavru kaplumbağalar için önerilmiyor. Çünkü koltuklar, halılar ve battaniye gibi tüylü yüzeyler çok fazla parazit ve bakteri tutuyor. Ama 7-8cm e geldikten sonra arada bir çıkarıp 10-15 dakika sevmenizde sakınca yok, eğer tabi kaplumbağanız da istiyorsa. Kimi kaplumbağa hoşlanmıyor. Ancak benimkiler mesela başlarının okşanmasını seviyrlar. Zaten sıkılınca akvaryuma doğru gidiyorlar :)

herkese yorumlar için teşekkürler

şimdi zaten çıkarmıyorum ev biraz soguk o gunde suları soguktu ev daha sıcaktı ondan çıkardım ölüm fanusu vardı o zaman şimdi akvaryumları cok sıcak keyif yapıyolar :)

Kaplumbağalar iyi tırmanıcıdır, birde battaniye, polar cinsi örtülerin pamuksu dokularına tırnakları geçirdiler mi rahat rahat tırmanırlar :)

ecemkoten' Alıntı:
Benimkiler neden 90 dereceye tırmanamıyor :D

Sizin kaplumbağalar çok büyükler ama :D benimki 3,3cm iken tırmanabiliyordu şimdi 4 cm oldu hala tırmanabiliyor :D

Evet o var büyüdükçe ağırlıklarını taşıyamıyorlar :)

iyi tırmanıyorlar fakat bugun suyu biraz derinleştirdim ayakları yere degerek yüzmeye alısıklar bugun ilk baslarda cok zor yuzduler şimdi alıştılar bi ısıtıcının üstündeler bi filtrenin koşuşturuyorlar kuru alanıda uygun hale getirdimmi içim rahat edecek :)

Alçak sudan derin suya koyunca afallama durumu olabiliyor :)

suyu ne kadar derin olursa o kadar iyi olur, bolca yüzerler, ancak ayakları üstünde dinlenebilecekleri ya da yatacakları bir yer kısacası rahatlıkla zorlanmadan kafalarını dışarı çıkarabilecekleri bir yer yapın onlara, artı bir de kuru alan :)

Cvp: RE: dağcı keşef :)

nameste108' Alıntı:
suyu ne kadar derin olursa o kadar iyi olur, bolca yüzerler, ancak ayakları üstünde dinlenebilecekleri ya da yatacakları bir yer kısacası rahatlıkla zorlanmadan kafalarını dışarı çıkarabilecekleri bir yer yapın onlara, artı bir de kuru alan :)

su temizleyici filtre ve ısıtıcının ustunden kafaları rahatca cıkabiliyor ve minik oldukları içinde cok derin degıl su ısıtıcının ustunde bahe sıcak sıcak uyuyo keşef biraz daha serinci o filtrede uyuyo kuru alan pazartesi inşallah :)

Benim kaplumbağalarım tırmanamıyooor :D göbek yaptılar :D

Geri