Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Deep fix reptivit vitamini nasıl kullanmalıyım

emrsr52

Bronz 1 Üye
daha şimdi deep fix reptivit aldım pet shop sahibi suya damlatmamı söyledi ama ben su bulanır rengi değişir diye suya damlatmayı düşünmüyorum. Kutunun dışında yemede damlatabileceğim yazıyor. Ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz lütfen? Ayrıca kurutulmuş karides de aldım hangi sıklıkla vermeliyim. Lütfen yardımcı olur musunuzz?

Cvp: Deep fix reptivit vitamini nasıl kullanmalıyım

O vitaminden daha iyileri var ama almışsınız. Suya değil yeme damlatarak vermeniz gerekir.

Karidesi günlük yem oranının 1/3 miktarı kadar verebilrsiniz. Yavru kaplumbağalarda bu şekilde uygulayabilirsiniz.

Vitamimi de haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

bende aynısından kullaniyorum suya ne kadar damlatmanız gerektiği kutunun üzerinde yazıyor

suya gerek yok yemlere koymanız kafi suya damlattığınızdan hayvanlar randımanlı faydalanamayacağı gibi bu bakteri ve yosunları besler. karideside günlük veriyorsanız ya emrenin dediği gibi yada bir günü iki öğün dersek, 2 günde bir öğünde olabilir.

Her kaplumbağanın severek yediği bir yem. Az miktarda gammarus ile iyi beslenme sağlanır.

Günde iki kere yem vermelisiniz. Toplam günlük yem kafa hacmi kadar olmalı. Ancak sizinki bayağıdır yemediği için bir süre biraz aşmakta sakınca yok. Tai yemediği yemleri bir süre sonra alıp atarak tekrar yeni yem verin.

Sadece yem mi vericeğim? Marul gibi şeylerin de verildiğini okumuştum. Bende vermelimiyim?

Önce Yem ve vitamin verin. Hatta yeme vitamin damlatıp verin. Bu iştah konusu geçsin sonra alışması için marul ile denemeler yapılabilir. Marul 8 cm üzerine çıkınca öğüne katılması gereken bir besin. Tabi alıştırma için öncedende veriliyor.

Vitamini dün suya damlattim. Ve de vitamni ne kadar sürece vrmeliyim.? Kaç gün yani?

Vitamin normal şartlarda haftada bir yeme damlatıp verilir. Ancak bir süredir besinsiz kaldığı için 1 ay haftada iki kez verin. Ayrıca suya damlatmanın faydası yok ve su değerleri için olumsuz etken. Yeme damlatın ve yem vitamini çekince kaplumbağaya verin. Direk almasa dahi tüm vitamin suya dağılmaz. Direk yemesi kadar etkili olmasada suya damlatmaktan iyidir.

Yemi bırakıp gidin. 15 dk sonra kontrol edersiniz. Bir reptomin bir gammarus atın. 15 dk sonra yememiş ise yemi değiştirin.

Tetra reptomin ve karides var. Şu anda uyuyor. Uyandiginda yaparm (kendim uyandirip korkutmak istemiyorum)

Tabiki uyurken müdahale etmeyin. Hayvanın enerjisi çok az anladığım kadarıyla, genelde gündüz uyumayı tercih etmezler.

Ama bilgi icin tesekurlr
Bunu uyaninca deniycem. Gammarus yerine karids atsam olurmu? Bu yemi de yem yemeye baslayinca alirim.

Geceleri kosturuyor ama :/ cok degisik

Bu yem işini aksam yaparim diye dusunuyorum o zaman karada olmuyor.

Birde ben mesela bir yere gidersem ve aksam gelirsem isigini kapatmalimiyim?

Tatlı su karidesi ve gammarusu farketmez. İkisinden birini kullanmak uygun.
Işık ne olursa olsun gündüz 10-12 saat sabit açık kalmalı.

Patlama durumu söz konusu olabilirmi? Msela siz evde yokken hic lamba patlamismi

Geri