Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

degisik hareketler

liya.yn

Bronz 4 Üye
az önce yemlemek icin ayrı kaba aldım kaplumbağalarımı ama suyun ısısı her zamanki gibiydi suyar koyar koymaz cırıpınık agız açıp kapatma hareketi yaptılar korkudan yandılar diye dusunup sudan aldım niye böyle bisey yaşanmıs olabilir cok korkunctu

Kaba konacak su akvaryumun suyundan olursa ısı ayarına gerek kalmaz.

Deride kızarıklık, yürüme ve yüzmede aksaklık var mı?
Gözleri görüyor mu?

Derisinde şişliklik ve pembelik mevcut mu?

Kaba konacak su akvaryumun suyundan olursa ısı ayarına gerek kalmaz.

Deride kızarıklık, yürüme ve yüzmede aksaklık var mı?
Gözleri görüyor mu?

Derisinde şişliklik ve pembelik mevcut mu?
bir kaplumbağamda gözlerde sisiklik hep vardı ilac kullanıyorum zaten o kaplumbağamın yüzmesi biraz sorunlu sallanıyor ve karaya cıkmaya calisiyor birde eğer akciger enfeksiyonuysa su seviyesini dusurmem mi gerekiyor cunku bogulma ihtimaki varmıs kafasını cıkarması gerekiyormus sanırım

Suda yamuk durma, halsizlik iştahsızlık, nefes almada zorlanma, hırıltılı nefes alıp verme var mı?

Akvaryumda ekipman var mı?

Hava girsin diye hayvanlar su dışında iken pencere açtınız mı?

Gözleri arızalı hayvanın kuru yerde net bir resmini çekip atın.

Suda yamuk durma, halsizlik iştahsızlık, nefes almada zorlanma, hırıltılı nefes alıp verme var mı?

Akvaryumda ekipman var mı?

Hava girsin diye hayvanlar su dışında iken pencere açtınız mı?

Gözleri arızalı hayvanın kuru yerde net bir resmini çekip atın.

Ekli dosyalar

• 46144752-DB12-4A68-830C-96FD4C8E90BC.jpeg
    46144752-DB12-4A68-830C-96FD4C8E90BC.jpeg
    245.7 KB · Görüntüleme: 19
hayvan bu. bana geldiğinden beri zaten diğerine göre daha hareketsizdi.. Yaklasık 2 haftadır 0 bilgisi olan bi veteriner yüzünden su ısıtıcısı kullanmadım kendisi bize ısıtıcı lambanın yetecegini söylemişti ama ben yetmediğini fark etttiğiö icin suyu hep sıcak tuttum. Isıtıcı siparisimde yarın geliyor
hırıltı yok ama agız acıp kaparken bi cızırtı sesi geliyo cok nadir nefes almada zorlanıyor mu bilmiyorum ama sürekli karaya cıkmaya calisiyor pencere açmadım esinti olmasın diye

Eczaneden genta yada gentagut göz damlası alın sabah akşam 10-15 saniye arayla ikişer damla gözlerine damlatın. 20-25 dakika kuru yerde bekletin.

Ağzına da 45 derece açıyla tutup 1 damla damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla ikişer damla ruj sürer gibi ağız çevresine sürün.

Yem yiyorsa damlayı ağzı yerine stick yeme 1 damla damlatıp suda hemen önüne atın.

Eczaneden genta yada gentagut göz damlası alın sabah akşam 10-15 saniye arayla ikişer damla gözlerine damlatın. 20-25 dakika kuru yerde bekletin.

Ağzına da 45 derece açıyla tutup 1 damla damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla ikişer damla ruj sürer gibi ağız çevresine sürün.

Yem yiyorsa damlayı ağzı yerine stick yeme 1 damla damlatıp suda hemen önüne atın.
kullaniyorum ama akciger enfeksiyonu olabilir mi ? veya öyleyse su seviyesini dusurmeli miyim?

kuru alanım var agzınada gözünede kullaniyorum su yüksekliği 16cm
Bence su yüksekliğini ellemeyin. Taş vs varsa çıkartın enfeksiyon tedavisini zorlaştırır ama taş sayısı az sanırım hayvana yönünü bulmada yardım ediyorsa şuanlık kalsın. Isıtma lambası ve su ısıtıcıyı biran önce halledin

Su ısıtıcı için o derinlik lazım. Hayvanda yüzmede zorlanma aşırı halsizlik yoksa az suya gerek yok.

İlaca devam edin. Hayvan canlanmaya başlarsa tedaviye cevap veriyor demektir. Her gün bir stick yemi sabah akşam deneyin yemezse yarım saat içinde alın.

Varsa hayvanın sırtı su yüzeyi altında kalacak şekilde cam kase veya o tarz birşeyi ters çevirip koyun. Hayvan üstüne çıkıp dinlenir.

Geri