Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Dere yengeci piresi ve karides

ozankandemir

Yeni Üye
İyi günler arkadaşlar.Kapluşlarıma 4 farklı çeşit yem aldım da dikkatimi bişey çekti .Araştırdım forumda tatmin edici şeyler bulamadım. Yada gözümden kaçmıştır =). Tatlı su karidesi ve dere yengeci piresi denilen yemlerin şekilleri falan tıpa tıp aynı baya bi kafam karıştı. Bu ikisi Aynı şey mi ? Karides i haftada bir kullanılması gerek yazıyor forumda peki dere yengeci piresi içindemi bu geçerli acaba ? Bilgilendirirseniz memnun olurum =)))

RE: Buna bir açıklık getirelim =)

Dere yengeci presinin besin değerlerini yazar mısınız?

Cvp: Buna bir açıklık getirelim =)

gammarus' un bir diğer adı dere yengeci piresi :D

İçerikleri hemen hemen kurutulmuş karidesle aynıdır.
Keşke yemleri almadan önce bizlere danışsaydınız.Bu iki yemde aynı özellikli yüksek proteinli ek yemler.

Ana yemin yanında bunları kaplumbağanız küçükse haftada 2-3 büyükse haftada 1 kere vermeniz sanırım uygun olacaktır.

Gammaruslara doğada rastlamak da mümkün oluyor.Ben küçük bir gölette bulup evde üretmeye çalışmıştım bir dönem önce :D

Cvp: Dere yengeci piresi ve karides

Hatta bazı markalar ayrı ayrı alınmasın ve kaplumbağalar çeşitli kurutulmuş canlılar tüketebilsin diye karışık paketler yapıyor. Örneğin JBL.
Protein içeriği olarak tümü bir birine yakın, ancak çeşitlik tabiki kaplumbağalarımız için iyidir.

Cvp: Buna bir açıklık getirelim =)

AlperDeniz' Alıntı:
Dere yengeci presinin besin değerlerini yazar mısınız?

dere yengeci piresi :
ham protein 44,0%
ham sıvı ve katı yağlar 6,0%
ham lif 6,5%
nem oranı 14,0%
kalsiyum 5,0%

Geri