Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Dibe Batan Yem Çeşitleri

BEC

Gümüş 5 Üye
Softshell'im için dibe batan güvenebileceğim bir yem var mı çeşitlilik açısından. Zamanının çoğunu dipte geçiriyor ve onun için daha doğal bir beslenme şekli olur diye düşünüyorum. Zaten yüzeye şu an verdiğim yemler ile beslenme dışında çıkan bir hayvan değil.

Cvp: Dibe Batan Yem Çeşitleri

BEC' Alıntı:
Softshell'im için dibe batan güvenebileceğim bir yem var mı çeşitlilik açısından. Zamanının çoğunu dipte geçiriyor ve onun için daha doğal bir beslenme şekli olur diye düşünüyorum. Zaten yüzeye şu an verdiğim yemler ile beslenme dışında çıkan bir hayvan değil.

JBL Tortil
Tetra ReptoDelica Snack

Teşekkürler :)

furkanın yazdığı yemlere ek olarak sera vitalin hap şeklinde olanı da batar. birde tropical repto tabin var. ama haftada bir yeterli max en uzak günlerde haftada iki defa verilebilir ama fazlası zararlı olur. içinde ökseotu özütü vardır. fazlası zehirler. bu yem fosfor açısından zengin ve sert yemdir batar. yalnız hayvan tek ve kutusunda 480 tablet var zamanında bitiremeyebilirsin.

Teşekkürler Cem abi. Evet ek yem olarak kullanıcam ana yem olarak hep kullandığımız yemlere devam. Tortilin protein oranı hoşuma gitti gammarus, kuru balık vb. günlerinden birini tortil ile değiştirmeyi düşünüyorum softshellde.

tortili ben balıklarda da kullanmıştım. güzel yemdir. su içinde cama yapışıyor ama kaplumbağada işe yaramaz ısırıp söküyor.

görmesi açısından cama yapıştırabilirsin. gelip alıp yer.

eğer abi oluyorsa beta balığı yemide verebilir oda dibe çöküyor arada benimkilere veriyom bayıla bayıla yiyorlar :)

Ek olarak JBL Energil de parçalara bölündüğü taktirde suyu daha çabuk içine çektiği için bir süre sonra bütün halinden çok daha çabuk dibe batıyor.

Bunun yanında dağılabilme ve suya yağ bırakma durumuda olduğundan energili hayvanı rahat yutabileceği boyutta parçalayıp parmakları ısırma riskini göze alarak elden beslemek gerekli.

Dezavantajları olsa da softshell için alternatif bir besleme yöntemi olacaktır.Elden beslemek isteyenler de tahta ya da oval uçları olan metal cımbız kullanabilirler.

Softshellim oldukça agresifti 2-3 haftada bir genel temizlikte elime aldığımda hep ısırmaya yönelik davranıyordu. Daha sonra salona aldım akvaryumunu. Eskiden çalışma odamda içeri girdiğim an kuma gömülen hayvan şu an mecbur kalarak alıştı sürekli benimle aynı odada olmaya ve rahatça çıkıyor kumun içinden. Yüzey yemlerini de attığım gibi yemeye başladı.

Yine haftada bir tortil veriyorum içgüdüsel olarak dipte yem arıyor çünkü. Herkese yardımları için teşekkürler :)

JBL agilde hızlıca suyu emiyor ve dibe çöküyor uygunmudur bilmiyorum ama alternatiflerin arasına girebilir.

Geri