Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Dişi su kaplumbağamı sahiplendirmek istiyorum - Ankara

fhg12

Yeni Üye
Herkes merhaba,

Yaklaşık 7 yıldır baktığım dişi su kaplumbağama üniversite eğitimimle ilgili sebeplerden ötürü maalesef bakamayacağım ve sahiplendirmek durumundayım. Forumda sahiplendirme bölümü olduğunu görünce sevindim. Açıkçası kaplumbağamı Ulus'ta akvaryumu ve kaplumbağamın yemlerini aldığım petshop a vermek istiyordum ancak diğer petshoplarda benimki boyutlarındaki kaplumbağaları içinde kendi etraflarında bile dönemeyecekleri kaplara koyduklarını gördükten sonra tanıdığım yere de sorma gereği duymadım. Ankara'da oturduğum için buradan birine vermeyi düşünüyorum, şehir dışına uygun bir şekilde gönderme imkanı varsa şehir dışına da gönderirim.

Kaplumbağama gelince, dediğim gibi yaklaşık 7 yıldır benimle yavruyken almıştım. İlk aldığım zaman kabuğunda biraz yumuşama farketmiştim kabuk sertleştirici ve vitaminlerle kısa sürede kabuğu sertleşti 7 yıldır da bunun dışında herhangi bir hastalığı olmadı şu anda oldukça sağlıklı ve hareketli. Beslediğim sürece akvaryum ve yemleme konusunda elimden geldiği kadar en iyi koşulları yaratmaya çalıştım. Yemleme olarakta tatlı su karidesleri ve küçük sosis şeklindeki yemleri kullanıyorum. Artık büyüdüğü için biraz daha bitkisel ağırlıklı besliyorum yemlerin yanında zaman zaman marul da vermekteyim.

mailto:/2v8q004.jpg

mailto:/33eh6dh.jpg

mailto:/28miywi.jpg

Cvp: Dişi su kaplumbağamı sahiplendirmek istiyorum - Ankara

küçük olsa alıcaktım ama cok büyük

Geri