Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Dışkısını yedi.

mertcanerdinc

Taç 2 Üye
Arkadaşlar bugün kaplumbağalarıma yem verdikten 15-20 dk sonra dışkısını yerken gördüm . Aslında daha önceden 1-2 kere daha görmüştüm ama heralde yanlış gördüm falan demiştim kendi kendime .. Ama bu gün gözümün önünde dışkısını yedi :( Bir sakıncası var mı ? mikrop kapar mı ?

Cvp: Dışkısını yedi

yok öyle bir özellikleri var:smile: her ne kadar filtre veya su değişiminde temizlensede yiyorlar yapacak birşey yok. o anda görürsen akvaryum filesi ile hemen alabilirsin. aslında bir nevi aşı gibi bir durum.

Hiç bi sorun olmuyo. Benimkiler de defalarca dışkılarını yediler. En az 50 kez gördüm yediklerini. Çok tiksindirici bişey :buck: Bunu neden yaptıklarını bi türlü çözemedim bende..

Dışkılarını yapıyorlar dışkılarını yiyorlar filtreye destek sağlıyorlar :D

Teşekkürler içim rahatladı :) normalde iç filtre çok fazla temizlemediği için şırınga ile pislikleri , yem artıklarını vs çekiyorum

dışkılarının yemlerine benzemesi dışında kokusuda öyle.

banyoterligi' Alıntı:
Dışkılarını yapıyorlar dışkılarını yiyorlar filtreye destek sağlıyorlar :D

Hahahaha :D

Kokusuna dikkat etmedim hiç :) Aslında yemlerin rengi falanda benzemiyor ama niye yiyorlar bilmiyorum :)

mertcan şırıngayla iş bitmez dip sifonu al rahatça dibi tara kumun altındaki pislikleride çekip temizler.

Cem abi kum yok . Teraryumda beslediğim için kum koyunca hem yer kaplıyor hemde kaplumbağalar kumu pek istemiyo galiba sürekli kumları sağa sola itiyorlar

itmesi istemediğinden değil sürekli deri değişiminde sürtünerek hem kaşınıyorlar hemde atıyorlar derileri. en azından bir köşeye yarım kilo kadar yığ istediği zaman gitsin. dağıtırsa toplaması sana kalır.:smile:

yemlere şekil olarak benziyorlar. renk olarakta aynı agil'dir.

Her hayvan dışkı yemez ama sadece kaplumbağalarda gözüken bir davranış değil. Organik atık olduğu için ilgilerini çekiyor.

Geri