Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Diyet

ecemkoten

Bordo Bereli
Shelly'de piramitleşme olduğunu düşünüyorum. Kendisinin diğerlerinin ağzından yem kapmada üstüne yok. Diyet olarak ne yapmalıyım ?
Bugün Sera Raffy Vital aldım. Sadece bunun ile mi beslemeliyim ? Karidesi kestim.

Cvp: Diyet

Ecem küçük kaplumbağalarda diyet tehlikeli.Proteini azaltma bence.Büyüme konusunda sıkıntılar doğar.
1 yaşından sonra başlarsın protein azaltmaya.
Büyüme döneminde kabuk biraz sivrileşebiliyor.
Fotoğraf koyabilir misin?

Ben de piramitleşme olduğunu düşünmüyorum. Genelde piramitleşme kabuk kenarlarından başlar ve yavru kaplumbağalarda sırt kısmı da sivridir. Hatta benim kaplumbağamın arka bağasına doğru kıvrıklık var ama ilk geldiğinde de öyleydi. Öyle 1-2 stick fazla yemekle piramitleşme olmaz.

Eve gider gitmez koyucam fotoğrafları. İlk geldiğinde böyle değildi problem yoksa diyete başlamıyorum o zaman. Sera Vital kullanabilirim di mi arada ?

Vitali arada haftada bir verirsen bitkisel yeme de alışmış olurlar :)

Eğer piramitleşmeden şüpheleniyorsanız bir süreliğine sebze içerikli yemler verin. Proteinli yiyecekler de verin ama az miktarda. Mesela sanyu sebze içeriklidir. Kullanmanızı tavsiye ederim.

Jadeite' Alıntı:
Eğer piramitleşmeden şüpheleniyorsanız bir süreliğine sebze içerikli yemler verin. Proteinli yiyecekler de verin ama az miktarda. Mesela sanyu sebze içeriklidir. Kullanmanızı tavsiye ederim.

Sanyuda var fakat bugün sera vital aldım sanıyorum ki daha kaliteli :) Teşekkür ederim :)

Bu arada resimler bunlar :
Net değiller telefonla çekmek zorunda kaldım.

mailto:/img33/6832/img6056cn.jpg

mailto:/img59/764/img6060q.jpg

mailto:/img811/7210/img6061u.jpg

mailto:/img403/1046/img6062y.jpg

Ecem için rahat olsun :)
Senin ufaklık büyüyor kabuğunda da hiç bir problem yok :)

Bu arada sanyu gibi düşük kalite yemler büyüme döneminde kaplumbağalarda kullanmak pek doğru değil.
Aldığın vital i kullanarak onlara değişiklik yaparsın :)

Geri