Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Doğadan bir kare.

olivia-peter

Bordo Bereli
Çanakkale, Gülpınar yol üzerinden aldığımız bir kare, görüntü kalitesi çok iyi değil arkadaşlar ama sahne sizlerle paylaşmam için yeterliydi.

Doğalarında ve huzurlulular...

mailto:/2e2le2h.jpg

Cvp: Doğadan bir kare.

Çizgiliydi sanırım bu kaplumbağalar :) herşey doğasında güzel

Bence çok iyi yakalamışsın Neslihan, resim çok net. Bu üst üste durmaları çok güzel, sırtında çocuk taşıyan anne-baba gibi :)
Evet Yaşarcan, bunlar güzel çizgililer.

gerçekten güzel poz yakalamışsın. yaşarcanın dediği gibi herşey doğasında güzel, doğal ve huzurlu. muhtemelende kendi yavruları.

Kaplumbağaları çifleştirmeyi geçtim bakmak bile o kadar para harcanmasına rağmen çok zordur diye düşünüyorum. Ancak doğada hiç para harcanmadan çok kolay çifleşiyorlar doğada her şey onlar için mevcut. Yaratan Allah onlar için en uygun ortamı da yaratmış...

Çok tatlılar.Çanakkale de tarlalar da çok gördüm ben bunları.Çok güzel gözüküyordu.Bu fotoları bulmakta zor.

Tabiki evde çiftleştirmek tam bir zulüm ama doğasında herşey çok kolay düşünün ısıtıcı yok fiktre yok uv lamba yok herşey doğadan bu yüzden Doğa Ana diyoruz :)

Keske her hayvan dogasinda kalabilse
Harika bi poz olmus
İnsallah insanlardan uzak kalirlar

Cok guzel bir kare neslihan fakat merak ettigim sey bunlarin kis uykusunda olmasi gerekmiyor mu ?

Fotoğraf yeni değil Alisarp, birkaç ay önceden, albümler içinde buldum.

havalar o kadar anormalleşti ki bu zamanda bile olsaydı normal derdim. geçenlerde bahçeye indim ağaçlar tomurcuklanmış. eskiden bu zamanlar kartopu oynar, kızak kayardık.

Harika bir kare, paylaşım için teşekkürler. Sizce orada, doğalarında olmaları, yanımızda olduklarından daha mı güvenli onlar için?

Güvenliği bilemem sonuçta bir döngü var doğanın kendi sağladığı ama daha huzurlu olduklarına eminim

Bizim yanimizda olmalari dogada olmalarindan daha guvenli olmasina karsin dogada olmalari onlar icin cok cok daha iyi birde bu kaplumbagalara bizim gibi bakan kac kisi varki ?

Bizim yanimizda olmalari dogada olmalarindan daha guvenli olmasina karsin dogada olmalari onlar icin cok cok daha iyi birde bu kaplumbagalara bizim gibi bakan kac kisi varki ?

Hayvanlar için en iyi ortamdır doğa ama bizde evlerimizde elimizden geldiğince birşeyler yapıyoruz keşke herkes bizim gibi baksa .. Kimisi sıkılıp atıyor böyle canilerde mevcut malesef

Tabi ki doğa da kendilerini daha çok güvende hissediyorlardır. Biz de belki avlanma riskleri yok ama şartları ne kadar iyi olursa olsun yaşam koşulları kısıtlı oluyor.
Bize düşen doğala en yakın koşulları sunmak, çok ilgileniyorum iyi bakıyorum adı altında süspüs içinde hayvan bakmayı da sevmiyorum ben.

Hakkını vererek dengeyi sağlayarak bakmak lazım hakılısınız..Tospağalarımızı O fotoğraftaki gbi doğal ortamlara da zaman zaman kavuşturmak gerekir diye düşünmekteyim..

Geri