Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Dogum gunumuzz

Alarice

Yeni Üye
Bugunn Patiisim 1 yasina girdi arkadaşlar browni aldım ve ona bir mum yakıcam patiyide üstüne salmayı dusunuyorum ama once danısmak istedim fazla tatlı ona zarar verirmi acaba?acil yardım ederseniz sevinirim arkdaslarr:)

RE: Acil yardimm,Dogum gunumuzz

Umarım Pati sukaplumbağası değildir ;)

Cvp: Acil yardimm,Dogum gunumuzz

Emre ve Cem abinin önerisini almadan yapma derim..

Kaplumbagaya browni mi yedireceksiniz? kaplumbagalara uzum cilek tarzi seyler bile verilmiyor . Browni söz konusu degil . Yani tatli yasak onlara

Su kaplumbağam tabiki benimde şeker konusunda bilgim olmadığından buraya danışmadan boyle bir şeye kalkışmadım daha uygun bir uslupla cevap verebilirdiniz

tesekkur ederim mert bilgin icin iyiki boyle birseye kalkışmamışım:)

Rica ederim . Her hayvanda oldugu gibi su kaplumbagalarina da tatli yasak :)

alarice, yeşil dolmanın doğum günü kutlu olsun. bu hayvanlarda pankreas olsa da doğal ortamlarına yakın yiyeceklerle beslemeliyiz. menülerinde tatlı ve tuzlu yiyecekler yoktur. yedikleri yiyeceklerdeki az orandaki miktarları pankreasları düzenler ama fazlasını vücutları kaldırmaz.

eğer doğum günü pastası yapacaksan salatalığın kabuğunu soy ve ikiye ayır sonra bir parçasının orta kısmından 3-4 cm'lik bir parça kesip iki ucu at. içindeki çekirdekleri ayır, arkasını çevir, dış kısmı yukarda kalacak şekilde bir kaç yemi delik açarak sapla. renkli olsun dersen her çeşit stickten, üstünede iki tane karides. olsun sana kaplumbağa pastası. (american pie):happybday:

Cem abi açıklamış ama gerçekten saygı duyuyor ve seni selamlıyorum abi. Gece gece bu kadar kimse güldüremezdi beni :D Nasıl düşündün sen onu :D

Cvp: Dogum gunumuzz

ne bileyim emin, bir an gözümde canlandı. hayvanat bahçesinde bazı hayvanlar için ağaç kütüğü içine yiyecek tıkıyorlar uğraşıp yesinler diye o geldi aklıma.:smile:

Geri