Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Donatellodan bir kaç poz :)

Cvp: Donatellodan bir kaç poz :)

Ne kadar şirin bir kaplumbağa ya :) Leonardo'nun Ninja arkadaşı :D Maşallah çoook tatlı :) Akvaryumu kaç litre ^^

Akvaryumu şu an 60 lt ama 1 seneye kalmaz 200 litre yaptırıcam minik donatelloma :)

Yeşim Hanım Donatello harika bir kaplumbağa :) Ama renkli taşlar sırlı değil mi?

Çok tatlı görünüyor daha küçükmüş :)

Çok tatlı demem çünkü bu kapluşun yanında çok yetersiz kalır. Müthiş,mükemmel tatlı bir kapluş :D

Jadeite' Alıntı:
6 aylık daha. Kabuk boyu 6 cm :)
Leo'da 6 aylık ama 4.5 cm :( akciğer hastasıyken pek uzayamadı heralde,hastalık gelişimi etkiliyor diye biliyorum.

Çok teşekkür ederiz :)

Üzülmeyin 4.5 cm de gayet normal :)

Ben biraz küçük olduğunu düşündüm,neyse büyüyecekler zaten :) sağlıklı olsunlar da...

Bence de sağlıklı olmaları önemli :)

Çok tatlı Yeşim hanım, inşallah uzun yıllar birlikte olursunuz :)

Çok şeker maşallah :) Sağlıkla büyür inşallah.
Ancak akvaryum çok boş. Görselliği bir kenara bırakalım, özellikle gece istediği seviyede dinlenmesi ve tutunması için ufak bir yapay bitkiyi koymanızı öneriyorum.Tabi bu gün içinde de gerekli bir ekipman. Yoksa sürekli yüzmekten aşırı güç kaybı olur ve bünyesi zayıf düşer. Hatta ihtiyaç duyduğunda gizlenerek güvende hissedecektir.

Kaliteli bir plastik bitki almayı düşünüyorum. Ama bir yandan da zararlı olur mu diye korkuyorum. Yorulduğu zaman kuru alanına çıkıyor zaten :)

Emre Bey benim yazacaklarımı yazmış :D
Biraz uyaran maddeler ekleyebilirsiniz akvaryuma.Yapay bitkiler, kayalar veya mağara gibi.
Saklanmayı ve özellikle büyüme döneminde kaplumbağalar kabuklarını kaşıma ihtiyacı duyuyorlar.Kabuk değişimine yardımcı olacak kütük gibi hacmi çok azaltmayacak bir aksesuar ekleyebilirsiniz.

Ufaklık büyümeye başlamış.Artık kabuk rengi koyulaşmış :)
Maşallah O'na :)

Geri