Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

dondurulmuş gammarus

aytekingoksoy

Platin 4 Üye
evet bir canlı kurutulduğunda içindeki proteinler bozulmakta ve %60-70 oranında değerini kaybettiği biliniyor internette gördüm ilan dondurulmuş olarak gammaruslar mevcuttu böyle daha zengin bir protein içeriği olmazmı diye düşündüm sizinle paylaşmak istedim

ve ayrıca şunu sormak istiyorum canlı yemi vermeden önce metilen mavili suda biraz bekletsek veya tuzlu suda bakteri açısından riski azaltmış olurmuyuz yoksa metilenli sudaki alkolle kaplumbağalar kapumbağaya zararlımı mesela şöyle 10 litre suya 1 damlalık dşünürsek

Cvp: dondurulmuş gammarus

ilandan tavsiye etmem hangişartlarda nerde üretildiği belli değil bu Ocean Nutreation firması var discus üretcileri de onu kullanır hiçbir dezenfekteye gerek yoktur çok kaliteli canlı donduruluş yemleri vardır çeşittleri boldur bir bakmanızı tavsiye ederim 9 donduruluş küp 15tl idi galiba yada 12 küp

yanılmışım kardeşim baya fazla donduruluş küp var 15tl ye linke istersen bi bak bi 30 küp var içinde çeşitleri linkte: mailto:/index.php?do=catalog/results&q=ocean+nutrition

zaten bu üründe onların markası tavsiye etmem derken ?

dostum zaten orda ilan yazan yere tıklarsan ürünü görürsün sen heralde ilan diye bir firma var sandın

aytekin bu ürünü elden almak gerek. buzu çözülürse bozulma riski var. gerçi nasıl bir formda bilmiyorum. bunun yanında içeriğinde bozulmasın diye tuz veya başka kimyasal olabilir. kurutulmuşun avantajı burada çıkıyor. kullanırken yedireceğin oranı buzu çözülmeden kesip alacaksın gerisi doğru buzluğa çözülmeden konacak.

aytekingoksoy' Alıntı:
zaten bu üründe onların markası tavsiye etmem derken ?

dostum zaten orda ilan yazan yere tıklarsan ürünü görürsün sen heralde ilan diye bir firma var sandın

ha kusura bakma ben ilan yazısına okuyunca biri kendi dondurarak satıyor vs.sandım ama alacağınız yer uzak ise çözülme ihtimali var

Tatlı su hayvanlarına verildiğine göre şoklanıp poşetleniyordur. Tuz içereceğini sanmam. Bu sebeple ve herhangi bir sebeple tuza ystırılmamalı. Mavi damlada uygulanmamalıki besin değeri gitmesin. Ya markaya güveneceğiz yada hiç vermeyeceğiz yani. Alternatif varken güvenmediğimiz ürün vermeye gerek yok.

markası güvenilir discus çok değerli bir balıktır ve türkiyedeki üreticiler tamamen bu yemden kullanıyor...başka bir işleme gerek yok zaten atınca yer :)

Geri