Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

eksiksiz bir akvaryumum oldu

EMREGUZELAY

Gümüş 5 Üye
akvaryumum artık tamam su ısıtıcısı iç filitre kuru alan mükemmel oldu yorumlarınızı bekliyorum..
mailto:/dr846b.jpg
mailto:/2a0kuo7.jpg

Isıtıcınız hayırlı olsun.Kaplumbağalarınız sıcacık sularında mutlu yaşasınlar :)

sağolun inş inş şimdi ben bu ısıtıcıyı yeni koydum ya ne zaman ısıtır suyun içini 69 boyu 25 genişlik derinlik 26 akvaryumumda ne kadar sürede ısınır 100 wattlık ısıtıcı

Isıtıcı ne kadar zamanda ısıtır süre olarak bilmiyorum ama çok sürmüyor olması lazım. Akvaryumunuz hayırlı olsun. Çok güzel olmuş.

sağolun tuba hanım akvaryuma daha nasıl bi aksesuar alabilirim petshopculara soruyorum hemen elindeki en pahalı mazemeyi gösteriyor adamlar ya :D

Arka fon alabilirsiniz. 2-3 tl gibi bir fiyatı var galiba.Akvaryumu daha dolu gösterir. Bir de üstünde oturup dinlenebilecekleri, kabuklarını sürüp kaşıyabilecekleri bir kaya koyabilirsiniz akvaryuma.

sağolun eliminden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım yanlız ısıtıcımın ışığı halen sönmedi 3 saat oldu takalı neden acaba

Siz farketmeden zaman zaman sönüyor, sıcaklık düştüğünde yeniden yanıyor olabilir. Bir kontrol edin, suyun ılımış olması gerekir.

hemen bakıyorum şimdi

tamam su ılıklaşmış lamba sönmüş motor suyu soğuturmu devamlı çalışırsa ?

Motor iç filtre galiba. İç filtrenin sürekli çalışması gerekiyor. Kapatmayın. Suyu soğutmaz. Bir de ısıtıcıyı 28 dereceye ayarladığınıza emin olun. Bazen 30-32 ye çıkıyor,sonuçta ısıtıcı sürekli çalışmak durumunda kalıyor.

benim derece 30 derece ben öyle ayarladım 28 dereceye düşürüm ozaman ?

Evet kaplumbağalar için 28 derece yeterli. İç filtre de devamlı çalışabiir.

evet iç filitre devamlı çalışıyor

tamam hemen ayarını 28 derece yaptım sağolun teşekkürler

Isıtıcınızın ayar kısmını suyun dışında tutarsanız daha uzun ömürlü olacaktır.

kutuda kompile suya sokunuz yazıyor ama resimde de gözüküyor o şekilde

Geri