Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Elimdeki yemlere göre beslenme listesi

SiyahSevenAdam

Bronz 5 Üye
Elimde 5 çeşit yem var hepsinin detaylı ne olduğunu tam anlamıyla bilmiyorum forumdan birisi elinde kaldığı için satıyordu uygun fiyatta diye almıştım elimdeki yemlerin isimlerini yazsam bana rica etsem bi liste yaparmısınız 1 haftalık

JBL AGIL
SERA RAFFY MİNERAL
TETRA GAMMARUSS
SERA RAFFY ROYAL ( kurutulmuş çiğ balık)
SERA REPTOMIN

Çok sevinirim çünkü hangisi daha faydalı veya daha çok verilmeli bilemedim yardımcı olursanız sevinirim bu arada kaplumbağalarımın kabuk boyları 8.5 - 7 Diğeri 8 - 7 cm

7 enleri sanırım. Hayvanlar 8 cm olmuşlar. Artık günde tek öğüne geçeceksin. Sabah yada öğlen civarı verebilirsin.

Gammarus bitince bir daha alma. Haftada iki defa yeşillik marul, kıvırcık ver. Kabuk boyları kadar. Yemediklerini yarım saat sonra alırsın. Salatalığın kabuğunu soyduktan sonra boylamasına ince bir kesit kesip verebilirsin. Hangilerini yerseler artık.

1. Gün gammarus
2. Gün reptomin
3. Gün agil
4. Gün sera mineral
5. Gün royal
6. Gün reptomin
7. Gün agil

Ek olarak raffy P yada tortil alırsan. 3. Gün agil yerine kullanabilirsin.

Cvp: Elimdeki yemlere göre beslenme listesi

Teşekkür ederim çok iyi oldu bu benim için ben normalde hala günde 2 öğün veriyordum ,

Geri