Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Elime Nasıl Alıştırıcam.

berkcam97

Gümüş 1 Üye
Herkese merhaba.Benim 2 kaplumbağamdan 1 tanesi elime çok alıştı direk parmağımı gördümü parmağıma doğru geliyor.Bende avcuma alıp yemini veriyorum yiyor.Ama diğer kaplumbağam elime alışamadı.Bu yüzden onu avcumla yukarı doğru çekiyorum(bastırmadan) yemi uzatıyorum ama o olduğu yerde çırpınıp duruyor yerinden kıpırdamadan??? çok zor sakinleşiyor sonrada akvaryumun dibine doğru yüzüyor.Onu nasıl elime alıştırabilirim??

Yemi bırakıp gitsemde hiç görmüyor galiba yenmiyor yem (sanırım ikiside görmüyor)

Cvp: Elime Nasıl Alıştırıcam.

Aslında her canlı aynı değildir.Kaplumbağalar için söylemiyorum genelleme yapıyorum.İnsanları göz önüne al kimisi sevgisini fiziksel olarak gösterir kimisi içten.yemek yiyor ve sağlık durumu yerindeyse fazla takma bir gün alışır elbet:))

ömür' Alıntı:
Aslında her canlı aynı değildir.Kaplumbağalar için söylemiyorum genelleme yapıyorum.İnsanları göz önüne al kimisi sevgisini fiziksel olarak gösterir kimisi içten.yemek yiyor ve sağlık durumu yerindeyse fazla takma bir gün alışır elbet:))

Tabiki de sağlık durumları ikisinede çok iyi bakıyorum ama obur olan 1 ayda yarım cm büyürken diğeri daha az büyüdü de sağlıkları gayet iyi :D Umarım elime en kısa sürede alışır.

Belkide peter pan ın kaplumbağa versiyonudur :D

olabilir ama 2side senin için özeldir çünki sen bakıyorsun onlara;)

Geri